Mavisu Sanal Market


81 sokak numara 11

Telefon1: 2322478705

Telefon2:

Fax: 2322478705

Web: www.yuzdeyuzyerlimali.com

Sponsorlu Bağlantılar

Firma Kuruluş Yılı:2007
Çalışan Sayısı:3 (Yönetici:0 | Memur:0 | İşçi:0
Dış Ülkelerle Bağlantıları:www.yuzdeyuzyerlimali.com yerli malı bilincine katkıda bulunmak için yerli üreticilere ürünlerini satabilecekleri sanal dükkanlar açmaktadır, ayrıntılı bilgi için sanal dükkan açma koşulları ile ilgili bilgi talebinizi iletisim@yuzdeyuzyerlimali.com adresine iletebilirsiniz.
Amacımız yerli üretim yapan işletmeleri internet ortamında aynı çatı altında toplamak, yerli malı bilincine katkıda bulunmak, yerli markaların tanıtımını yapmak ve ürünlerinin satışını gerçekleştirmektir.

Küreselleşen ekonomik sistemin 2008 yılında girdiği sosyo-ekonomik krizde başta ABD ve Rusya gibi gelişmiş ülkelerin bile ulusal çözümler ve önlemler aldığını görüyoruz. Ülkemizde uzun süredir unuttuğumuz “Yerli Malı Yurdun Malı, Herkes Onu Kullanmalı” deyişi bu süreçte bizce oldukça önem kazanmaktadır. İstihdam ve işsizlik boyutu ile, vergi ve yatırımlar boyutu ile, ekonomik bağımsızlık boyutu ile yerli üreticilerimizin desteklenmesi ancak “yerli malı kullanma” alışkanlığımız sayesinde mümkün olacaktır. Ancak ulusal pazarda güçlenen üreticilerimiz bu güç ile uluslar arası pazarlarda yer alacaktır. Bu aşamada marka olabilmiş yerli üreticilerin projede yer alması büyük önem taşımaktadır.

“yerli malı yurdun malı, onu e-ticarette de kullanmalı” sloganıyla çıktığımız yolda özellikle Çin mallarına karşı oluşmuş olan duyarlılıkta tüketiciler “869” barkoduna önem vermeye başlamış ve bu ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bu noktada internette yapılan alışverişler tüketiciye aldığı ürünün menşeiyle ilgili bir bilgi sunmamakta ve sitemizin farkı ortaya çıkmaktadır. Türkiye’nin ilk ve şimdilik tek yerli malı e-ticaret sitesinde tüketici gönül rahatlığıyla tüm ürünlerin yerli olduğunu bilerek alış veriş yapabilecektir, tercih edilirliğimizin en önemli kaynağını da bu özelliğimiz oluşturacaktır.

Tüm satışların üreticiden tüketiciye direkt yapılacağı sitemizde satış yapan üreticiler için operasyon şu şekilde işleyecektir; Gelen sipariş üreticiye bilgi verildikten sonra, Üretici tarafından tüketicilere gitmek üzere kargoya verilecektir. Ödemeler tüketiciye ait olacaktır. Bayilik sistemiyle çalışan kurumsal firmalar da ise siparişin geldiği bölge bayiini kargo ve teslimat kolaylığı ve haksız rekabeti önlemek adına satışa ve kuruluma yönlendirebilecekler veya firmanın isteği üzerine farklı bir strateji izleyebilecektir. Mobilya, beyaz eşya gibi ürünlerde üreticinin bayilikleri ve ulaşım ağları kullanılmaktadır.

Yalnız bayileri için sipariş almak isteyen üreticiler için aynı dükkan sistemi kurulur ve tüm ürünler sergilenirken toptan satış fiyatını yalnızca tanımlattıkları bayileri görebilecektir. Operasyon sitemiz tarafından yapılabileceği gibi üreticinin talebi doğrultusunda kendi panelini kullanabilen üreticilerde bayilerine sipariş gönderimini yapabilmektedirler.

B2B çalışmak isteyen üreticilerin de tüm ürünleri ve şirketleri aynı dükkan mantığıyla sergilenirken ürünler üretici talep etmediği sürece satışa kapalı olacaktır.

Dileyen üreticiler için bu hizmetler bir arada


Ürün ve Hizmetler

Tüm yerli üreticiler ürünlerini sergileyebilir ve satış yapabilir.

# # # # #


Benzer Firmalar