26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

KULAK BURUN BOĞAZ KBB ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
BOĞAZ ANATOMİSİ
Boğaz (farinx) ciğerlere hava, mideye yiyecek-içecek ve ses tellerinden ağıza ses ileten sistemin bir parçasıdır. Her soluduğunuzda hava nefes borusuna (trakea) ve ciğerlere giderken boğazdan geçer. Yemeği yuttuğumuz zaman bOğazınızın üst kısmındaki adaleler mideye gitmekte olan yemeğin yemek borusu..

BURUN ANATOMİSİ
Burun solunum sisteminin geçitidir. Burun deliklerinden giren hava, damagın burnunuzu agzınızdan ayıran üst kısmında ilerler. Siz solurken hava agzınızın ve bogazınızın kesiştigi yerden geçip sindirim sisteminin geri kalan kısmına dogru yolculuga devam eder. Burun iki birbirinin aynı bölüme ayrı..

KULAK ANATOMİSİ
Kulagın iki esas görevi işitmek ve denge saglamaktır. Kulagın üç kısmı vardır. Dış kulak, orta kulak ve iç kulak. DıŞ kulak, bizim gördüğümüz, kulagın dışarda kalan kepçe kısmı (bükümler halinde deri ve kıkırdaktan oluşan bu bölüme ekseriyetle kulak denir) ve orta kulaga sesi taşıyan dış kulak kanal..

KULAK BURUN BOĞAZ
Ufak yerler kaplamalarına ragmen kulaklar, burun ve bogaz çok iş görürler. Kulak ve ona baglı sinir sistemi duymamızı ve dengemizi korumamızı saglar.
Burun havayı solumamızı, süzmemizi ve aynı anda çevremizi koklamamızı gerçekleştirir. Yemek yememizi, su i..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |