26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Normal Büyüme ve Gelişim ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Büyüme Bozuklukları
Okul öncesi yıllarda kilo ile boyda büyük çeşitliliklere rastlanır. Bir büyüme çizelgesine baktığınızda, çocuğunuz kendi yaşının alt sınırında, ortasında ya da en üstünde olabilir. Çocuğun ölçüleri çoğunlukla kalıtsaldır. İri yarı ana-babaların çocukları da iri yarı olma eğilimindedir ve ufak tefek ..

5 Yaşında
5 yaşında bir çocuk genellikle tek ayağı üzerinde zıplayabilir ve hatta sekebilir. Üçgen gibi şekilleri eksiksiz çizebilir ve dil ustalığını geliştirmeye devam edebilir. Bu yaştaki çocuklar yazmak için gerekli koordinasyona sahiptirler ve çoğu bunu yapmayı öğrenebilir. Hatta, 5 yaşında bir çocuğun ..

4 Yaşında
Bu yaşa geince o kadar iyi konuşmaya başlarlar ki, yabancılar da onları anlayabilir. Cümleler giderek daha kompleks biı hale gelir. Hayal gücü çok canlıdır ve gerçekle hayal arasındaki çizgi çoğu zaman ayırt edilemez. Bu yaştaki bazı çocuklar, hatta daha da küçük olanlar, çeşitli korkulara kapılırl..

3 Yaşında
3 yaşındaki çocuğunuz, iki yaşında olduğundan çok daha koordine olacaktır Bu yaştaki çoğu çocuk, iki ayağını da kullanarak merdiven çıkabilir, yine de bir kısmı aynı şeyi 4 yaşına gelmeden yapamaz. 3 yaşındaki çocuk ayrıca, kısa bir süre için tek ayağı üstünde de durabilir. 3 yaş çocuğunun sözcük h..

2 Yaşında
2 yaşında, çoğu çocuk, sözsel olarak iletişime başlarlar. 2 yaşına bastıktan sonra, bir noktada, çoğu çocuk kendi adlarını ve bildik bazı nesne isimlerini söylemeye başlar. 3 ya da 4 sözcüktük cümleler kurabilirler. Hatta kısa konuşmalar yapabilirler. İki yaşındakiler, negatif davranışlarıyla ünlüdü..

1 Yaşında
İlk yılkı hızlı kilo artışı, ikinci yıl, iki buçuk, üç kiloluk bir ortalama ile, azalır, çocuğun bedensel değişimleri arasında bebek tombulluğundan, küçük çocuk inceliğine ve daha kaslı bir beden yapısına dönüşmek de vardır. Bu hem sizin için, hem de çocuğunuz için heyecan verici bir zamandır. 1 ya..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |