26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Genel Bakım ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Özürlü Çocukların Bakımı
Özürlü bir çocuğun bakımı aile desteği, sosyal ve akademik uyarlama, özürlü kişiye kolaylık sağlamak amacıyla fiziksel çevrede ayarlamalar ve çoğu kez özel tıbbi bakım. Çocuklarda kalıcı Özürler; zihinsel gelişimde gecikme, bir kasın olmaması gibi fiziksel şekil bozuklukları, körlük ya da sağırlık ..

Günlük Bakım Merkezleri
Günlük bakım çalışan ebeveynlerin önemli bir sorunudur. Bugün okul öncesi çocukların annelerinin yüzde ellisinden çoğu ev dışında çaışmaktadır. Beslenme ve eğitim ortamı sağlayan günlük bakım merkezlerine olan gereksinim hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştı. Amerika Birleşik Devetleri`nde günlük ba..

Çocuğunuzun Diş Bakımı
Diş oyuklarının yüzde seksen ite doksanı suyun fluorlanması, fırçalama, iyi beslenme ve düzenli olarak dişçiye kontrole gitmeyi içeren bir dizi önlemlerle önlenebilir. Bazı ebeveynler dişlere ait sağlık bilgisinin, sorun çıkmadan önce çocuğun belirli bir yaşta olması gerektiğini varsayarlar. Gerçek..

Otomobilde Güvenlik
Otomobilde giderken, okul öncesi yaştaki çocuğunuz uygun bir çocuk koltuğuna kayışla bağlanmalıdır, çocuk büyüyüp koltuğuna sığmamaya başlarsa (genellikle yaklaşık 18 kg.`da) daima bir emniyet kemeri kullanmalıdır...

Evde ve Oyunda Güvenlik
Küçük çocukların başlıca ölüm nedeni kazalardır. Okul öncesi çocuklar ve özellikle 2 ve 3 yaşında olanlar, çoğu ölümcül olan evdeki kazalara karşı özellikle korunmasızdırlar. Küçük bebeklerin güvenliğini sağlamak için bazı Önlemler alınmak zorunda olsa bile, bebek hareketli duruma geldiğinde güvenl..

Bebek Bezi Kullanımı
Bebek bezi giydirilen hemen her çocuk belli zamanlarda bezin yol açtığı kızartıya maruz kalır. Bu durum derinin, ıslaklık, amonyak, sindirim enzimleri ve bakterilerle uzun süre temasta bulunması halinde ortaya çıkar. Aşağıdaki önlemler çocuğunuzun bir bebek bezi kızartısına maruz kalma olasılığını ..

Ailede Hastalık Yayılmasının Önlenmesi
Küçük bir çocuğunuz varsa daha çok nezte ve virüslerin sebep olduğu hastalıklara tutulduğu dikkatinizi çekebilir. Küçük çocukların sıklıkla bu hastalıklara yakalanmaları ve onların yüksek bulaşıcılık derecesi sürpriz değildir. Nezle benzeri solunum enfeksiyonları çoğunlukla enfeksiyona yakalanmış k..

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |