26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Okul Çağındaki Başlıca Sorunlar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Şişmanlık
Amerikalı çocukların büyük çoğunluğu fazla kiloludur. Günümüzde ulusal araştırmalar okul yaşındaki çocukların % 50`sinden daha fazlasının fazla kilolu olduğunu savunmaktadır. Fazla kilolu olmak çocuk üzerinde çeşitli etkilere sahip olabilir. Toplumsal ve heyecansal stresler akranlarının çocuğun fa..

Beslenme Hakkında Ebeveyn ve Okul Görevlilerine Öneriler
İşte daha sağlıklı bir okul öğle yemeği için bazı aşamalar: Yağları Azaltın Yağsız süt tozu ya da düşük kalorili süt kullanın. Dondurmadan ziyade soğuk süt, dondurulmuş düşük kalorili yoğurt ya da sütsüz dondurma verin. Tereyağını margarinle değiştirin. Az yağlı kalorili {% 15) sığır eti..

Beslenme
Çocuğunuz okul çağına geldiğinde alışkanlıklarını edinmekte olacaktır. Okul çağı, bu dönemde başlatılan sağlıklı beslenme alışkanlıklarının edinilmesini sürdürmek için iyi bir dönemdir. Çeşitli besleyici gıdalar önerin, şişmanlık yapmayan ve karbonhidrat, lif açısından dengeli besinlere önem verin...

Yinelenen Karın Ağrıları
Karın ağrıları çocuklarda yaygındır. Esasen bu acıların sebebi, kendilerine zararlı olabilecek bir şey yemek ya da mide-bağırsak virüsüyle bir hastalığın başlamasıdır. Bununla birlikte bazen çocuk yinelenen karın ağrılarından şikâyet eder. Bu çocuklar, eğer diğer bozukluklar sebep olarak belirlenem..

Yinelenen Baş Ağrıları
Yinelenen baş ağrıları çocukluk ve gençlik dönemlerinde yaygın ancak genelikle ciddi olmayan bir sorun olmasına karşın, sürekli olarak, baş ağrılarından şikâyet eden okul çağındaki çocuğun ciddi bir sorunu da olabilir. Elbette bu, 7 yaşındaki çocuğunuz gripten dolayı yüksek ateşle baş ağrısından şik..

Büyüme Ağrıları
Okul çağındaki pek çok çocuk, bu dönemin son yıllarında, nispeten acı verici, organlarda yinelenen bir ağrı duymaktadır. Bu ağrılar, herhangi bir anda ortaya çıkabilir, ancak genellikle akşamları, yani çok faal bir günün sonunda meydana gelir. Bu ağrılar genellikle uyluk kemiklerinde ve baldırlarda..

Bisiklet Kullanmada Ana Emniyet
Bisiklet kullanmak, bir ulaşım aracı olması bir yana, dayanıklılığını geliştirmek ve bu gücü korumak için mükemmel bir yoldur. Ancak potansiyel bazı tehlikeler de vardır. Eğer okul çağındaki çocuğunuz bisiklet kullanıyorsa, onunia bu konularda görüşün. Kask takın Çarpışmalarda ölen her dö..

Genel Bakım
Bağışıklıklama 6 yaşında çocuğunuz, çocuklukta kazanılan bağışıklıklama, tavsiye edilen programını bitirmiş olmalıdır. Çocukların dokümanlarla gösterilebilecek bir dizi hastalığı aşmış olmaları anaokuluna girmek için pek çok ülkede gereklidir. Böylece çocuğunuz anaokuluna kabul edilmeden önc..

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |