26 Mayıs 2024, Pazar
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kişilik ve Davranışlarda Psikolojik Gelişme ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Fiziksel Hastalıklar ve Hastaneyle İlgilenmek
Okul çağı sağlıklı davranışları yerleştirmek ve çocuğunuzda olumlu bir beden imgesi geliştirmek için iyi bir dönemdir. Elbette, çocuğunuz hasta olur olmaz, onu mümkün olduğu kadar çabuk iyileştirmek istiyorsunuz. Bununla beraber, hasta olmamasına çabalayın ve hasta olduğunda da çocuğunuza armağanlar..

Cinsel İstismar
Çocukların cinsel istismarı, bir yetişkinin genellikle bîr erkeğin bir çocuğu çoğunlukla kız çocuğu cinsel birleşmeye katılmaya zorlamasını içerir. Bu problem yeni değildir, ancak bunun ne kadar geniş kapsamlı bir sorun olduğunu kavramamız yeni bir olaydır: 18 yaşına gelmeden önce her 5 kızdan 11 ve..

Okul Çağı Çocuğunuzda Cinsellik
Okul çağı boyunca çocuğunuz cinselliğini tanımlamaya devam edecektir. Bu süreç, çocuğunuzun kendisini keşfetme ve kendisinin kim olduğu hususunda karara varma görevinin hayati bir kısmıdır. Bu dönem sona ermeden önce çocuğunuz ayrıca cinsel etkinliğini keşfetmek için İlk girişimlerde de bulunacaktır..

Kardeş ve Akran İlişkilerinde
Akran ve kardeşler çocuğunu toplumla bütünleşmesinde önemli rol oynarlar. Akran ve kardeşlerinden okul çağındaki çocuklar uyumsallık ve bağımsızlık hususunda olduğu gibi rekabet ve yardımlaşma hususunda da çok şeyler öğrenirler. Diğer çocukların etkisi yetişkinlerin etkisiyle yarışabilir hatta geçe..

Normal Psikolojik Gelişme
Başlangıç aşaması çekingenlik yaratabilir ancak çoğu çocuk, yeni statüsünü gururla kabullenmektedir, okul çocuğa toplumsal ve öğrenme beklentilerini yükler ve bu beklentilerle karşılaşmak, gerçek bir meydan okuma olabilir. Okul çağının gelmesiyle çoğu çocuk, günlük hayatta doğrudan deneyimledikleri..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |