03 Ekim 2023, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Cinsel Gelişmeler ve Jinekolojik Bozukluklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Erken Cinsel Gelişim
Ergenlik gibi cinsel davranışlar da son yıllarda okul çağındaki pek çok çocukta daha erken ortaya çıkmaktadır. Hamilelik tehlikesinden doayı, kızınızın kendine saygısını desteklemek, kendisini hazır hissetmeden cinselliğe girmesi için akranlarından ya da daha büyük insanlardan gelen baskılara karşı ..

Okul Çağındaki Kızın Jinekolojik Gelişimi
Okul çağındaki bir kız çocuğunun dış genital bölgesinin incelenmesi, rutin bir fiziksel incelemenin standart bir bölümü olmalıdır. Doktorunuz fizyolojik ve anatomik anormallikleri tanımlamalıdır. Normalde vajinal olan alanın bakılarak ve dokunularak incelenmesi gerekmektedir. İncelemenin uygun bir ..

Prematüre Ergenlik
Prematüre (erken) ergenlik seyrek görülür. Erkeklerden ziyade bu durum kızlarda yaygın olarak görülür. Kızlarda 8 yaşından önce herhangi bir zamanda prematüre ergenlik başlayabilir. Ergenlik oiayları normal seyreder, ancak normalden daha erken başlayabilir. Normal ergenlikte (ve genellikle prematüre..

Adrenarche
Adrenarche, adrenalin bezlerindeki faaliyeti göstermektedir. Prematüre adrenarche çoğunlukla 5-8 yaşlarındaki kızlarda görülmektedir. Bunu, kısa bir büyüme devresi İzler. Koltukaltları terleyip kıllanma ortaya çıkar. Cinsel böigelerde kıllanma başlayabilir, (pubarche). Doktor, seyrek görülen bir du..

Vajinal Kanama
Adet kanamasının tahmini yaşı gelmeden önce okul çağındaki bazı kızlarda vajinadan kan gelebilir. Böyle bir şey olursa kızınızın doktoruna danışın. Doktor ilk önce kanamanın kaynağını belirleyecektir. Genelde bu kanamanın nedeni adet kanamalarının başlıyor olması değildir, ancak vulvovaginitis, {ge..

Göğüs Anormallikleri
Kızlarda göğüs gelişiminin başlangıcı thelarche olarak bilinir. Thelarche ergenlik çağının başlangıcını haber vermektedir. Göğüslerin gelişimi yaklaşık olarak 6 aylık bir süre içerisinde ergenlik çağının tek işaretidir. Bir tek göğüsün ilk Önce gelişip aylar boyu büyük kalması hiç görülmedik bir şey..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |