26 Şubat 2024, Pazartesi
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Ruhsal ve Davranışsal Kaygılar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 11 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Sigara Kullanımı
Tütün kullanımı uzun süreli, pahalı, hayati tehlikeye yol açabilecek bir bağımlılık yaratabilen ve bırakılması genellikle zor olan bir alışkanlıktır. Kamuoyunun, sigara içmenin tehlikeleri konusunda yaygın olarak bilgilendirilmesi sayesinde başta erkekler olmak üzere ergenlik çağındakiler arasında s..

Alkollü İçecek Kullanımı
Ergenlik çağındakiierin çoğu en azından bir kere alkol içmeyi denemişlerdir. Alkol kolayca bulunabilir ve maalesef pek çok genç alkolizm yoluna sapar. Alkol alışkanlık yapabilen ve ergenlik çağındakiler için yasaklanmış olan bir madde gibi düşünülmelidir. Uyuşturucu madde kullanımının sonuçlarında..

Yemek Yeme Davranışının Bozulduğu Hastalıklar
Anoreksia Nervosa ciddi bir yemek yememe, bulimia ise aşırı yemek yeme durumudur. Ayrıca her iki hastalıkta da, hastalar kendilerini kustururlar, perhiz yapmaya çalışırlar, perhiz ilaçları, müshil ve idrar söktürücüler kullanırlar. Daha çok genç kızlar ve 25 yaşın altındaki genç kadınlarda görülen y..

Endişe ve Panik Ataklar
Endişe çoğu kez kendimizi stresten korumaya yardımcı olur. Ancak karşı konulamayacak denli güçlü olursa bir hastalık olarak kabul edilir. Bu hastalıkta; korkular (fobi), obsesif stres sorunları ve panik ataklar yer almaktadır. Panik ataklar aşırı korku ve endişe dönemleridir. Tedavi ilaç kullanımı ..

Gençlerde Ölüm Nedenleri
Şiddete bağlı ölümler ergenlik çağındakilerin ölüm oranını yükseltmektedir. Gençlerde görülen ölümlerin üç ana nedeni vardır. Kaza cinayet ve intihar. Bu üç neden, gençlerde görülen ölümlerin yaklaşık dörtte üçünü oluşturur. Ölüme neden olan kazaların içinde ilk sırayı trafik kazaları alır. Bu kaza..

Depresyon ve İntihar
Ergenlik döneminde, zor bir durumla karşılaşıldığında geçici bir karamsarlığa kapılmak normaldir. Bununla birlikte uzayan derin bir mutsuzluk dönemi depresyonun belirtisidir. Bu hastalık çoğu zaman tedavi edilebilir. Depresyon, önceleri yalnızca erişkinlerin sorunu olarak düşünülüyordu. Ancak şimdi..

Okul Problemleri
Ergenlik döneminde okul korkusu, okuldan kaçma, başarısızlık, öğrenme güçlüğü ve bazen de süreğen hastalık sonuçlan gibi okulla ilgili problemler çıkar. Bu problemler karşı çıkma, tuhaf davranışlar, uyuşturucu kullanımı, cinsel istismar, depresyon, endişe artışı veya atkol kullanımının sonucu da ola..

Cinsel İstismar
Cinsel istismar, ensest ve tecavüzde dahil olmak üzere genellikle ergenlik döneminde ya da çocukluk döneminde görülebilir. Tecavüz genellikle zorla ya da zor tehdidiyle gerçekleşir. Bununla birlikte, kurbanın alkollü olduğu ya da uyuşturucu aldığı veya ruh hastası ya da geri zekatı olduğu durumlard..

Uyuşturucu Madde Kullanımı ve Alışkanlık
1960 ve 1970`li yıllarda, Amerikan gençlerin arasında, kanuni olmayan uyuşturucu madde kullanımında belirgin bir artış olmuştur. Uyuşturucu madde kullanımı ergenler için bir ayin halini aldı. Sonraki yıllarda uyuşturucu madde kullanımındaki bu patlama bir dereceye kadar azaldı, örneğin, hergün marij..

Garip Davranışlar
Bazen gençlerin dürtülen üzerindeki kontrolü kaybettiklerinin işareti olarak isyan ortaya çıkar çok güçlü ve Ölümsüz olduklarını hissedebilirler. Bu durum tehlikeli ve riskli davranışlarla sonuçlanabilir. Genç, utangaçlık ve meydan okuma arasında gidip gelebilir. Kirlilik, karışıklık ve hatta toplu..

Gençlerde İsyan
Daha önce yumuşak başlı ve sakin olan bir çocuk ergenlik döneminde karamsar, tutarsız ve hatta asi olabilir. Ergenlik dönemindeki çocuğunuz küçük ya da büyük birçok konuda sizinle çatışmaya girebilir. Ne giyeceği, ne zaman çöpü dökeceği, ne zaman eve döneceği bu konular arasında yer alabilir. Genci..

Kayıt Sayısı : 11 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |