26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Nasıl Görürüz ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Gözdeki Kalıtımsal Bozukluklar
bozukluklar bir kuşaktan diğerine geçebilir. Bu bozukluklar, gözlük veya lens kullanımı ile düzeltilebilecek basit hipermetroptan, retinoblastoma gibi çok daha ciddi göz hastalıklarına kadar değişkenlik gösterebilir. şeker hastalığı ya da yüksek tansiyon gibi bazı sistematik hastalıklar da gözde kom..

Görme Mekanizması
Gözün tüm bölümlerinin teker teker listesini vermek bu organın gerçekten de çok karmaşık bir organ olduğu izlenimi vermektedir. Ancak görme mekanizması oldukça basittir. Işınlar, kornea, gözbebeği ve ardından da mercekten geçer. Aradaki göz kasları, ışınlann retinanın arkasında odaklanmasını sağla..

Gözün Bölümleri
Gözün karmaşık yapısı, aynı zamanda çok da kısıtlı bir yer işgal eder. Kafatası ve gözleri çevreleyen dokularla kaplı koruyucu yuvalara yerleşmiş herbir gözün çapı yaklaşık 2, 5 cm`dir. Gözlerin önemli işlevleri, burun kemeri, kaşlar ve elmacık kemikleri tarafından da korunmaktadır. Gözleri çevreleye..

Gözler Nasıl Görür?
Göz denen organ, vücudun dışındaki dünyada olup biten milyonlarca olguyu bir saniyede kavrayabilme gücüne sahiptir. Göz sık sık fotograf makinesine benzetilmektedir. Ama bu benzetme göze haksızlık etmek demektir. Evet, fotograf makinesinde oldugu gibi, herhangi bir imaj göze bir mercekten geçerek ge..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |