30 Mayıs 2024, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Gebeliğin İlk Dönemi: İlk Üç Aylık Dönem ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Dış Gebelik
Belirtileri ve Semptomları - vajinal kanama, Dış gebelik, döllenmiş yumurta rahim dışında bir yere tutunduğu zaman gerçekleşir. Döllenmiş yumurta yumurtalığın üzerine ya da karın boşluğuna tutunabilir, ama dış gebeliklerin yüzde 95`inde yumurta faltop tüpüne tutunur. Bu nedenle dış ge..

Doğum Öncesi Testler
Ceninin konjenital kusurları olup olmadığını belirlemek için yapılan testler, özellikle 35 yaşın üzerindeki kadınlar için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Aşağıda şu anda kullanımda olan doğum öncesi testlerin bazıları ele alınmaktadır. Genecik amniosentez, genellikle gebeliğin 16. ilâ 1..

Doğum Öncesi Teşhis
Son yıllarda doğum bilgisi alanında gerçek bir devrim yaşanmıştır. Bugün, doktorlar size ya da bebeğinize zarar vermeden rahimdeki bebeği muayene etme teknolojisine ve becerisine sahiptirler. Ultrason muayenesinin ilerlemesi, adetinizin gecikmesinden 7 hafta sonra embriyonun görülmesini olanaklı ..

Tıbbi Sorunlar ve Kişisel Tercihler
Tıbbi sorunlar ve tercih nedeniyle düşükler, ABD`de oldukça politik ve kişisel bir ikilem oluşturmaktadır. Anayasa Mahkemesi 1973`de, dönüm noktası oluşturan Roe v. Wade kararında, çocuk aldırmanın 24. haftaya kadar yasal olduğuna hükmettiğinde, bu konuyla ilgili konuşmalar, gösteriler, hatta şiddet..

Hamilelikte ilk 3 ay
Gebeliğin ilk üç ayı, bebek bekleyen bir anne için güç olabilir ve kuşkusuz bu, embriyonun en kolay zarar görebileceği zamandır. Bebeğinizin vücudunun hemen hemen her organı hamileliğin ilk 3 ayında oluşur, BU nedenle, embriyon dışarıdan gelen saldırılara özellikle duyarlıdır. Reçeteli ya da reçe..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |