28 Kasım 2023, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Gebeliğin Ortası: İkinci Üç Aylık Dönem ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Doğum Öncesi Testler
Rahim içindeki hayat tehlikesiz değildir.Bazı belirtiler ceninin durumunun tehlikede olduğunu gösterir. Örneğin bebeğin aniden hareket etmemeye başlaması ya da kan testlerinde Rh- bir annede Rh+ bebeğe karşı antikorlar oluştuğunun saptanması. Neden ne olursa olsun doktorunuz birşeylerin yolunda gitm..

Rahim Boynu Yetmezliği
Rahim boynu yetmezliği, 2.üç aylık dönemde ve 3.üç aylık dönemin başlarında rahim ağzında açıklığın olması anlamına gelir. Sonuç düşük ya da erken doğumdur. Rahim boynu yetmezliği olan bir kadında genellikle hamileliğin 2.üç aylık döneminde meydana gelmiş olan bir düşük hikayesi vardır. Rahim bo..

Hidramniyoz
Belirtiler: - Nefes alma güçlüğü - Mide bulantısı ve hazımsızlık - Karında şiddetli bir ağrıya eşlik eden gerginlik hissi - Erken doğum sancıları Hidramniyoz rahimde bebeği çevreleyen amniyon sıvısının aşırı artmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur.Ço..

Erken Doğum Sancıları
Belirtiler ve Semptomlar - Vajinadan gelen bir sıvı akıntısı; - Karın kasılmaları. Normal olarak, sancılar son adetinizin ilk gününden yaklaşık 40 hafta sonra başlar.Bebeğiniz 38 ilâ 42. haftalarda doğduysa zamanında doğmuş kabul edilir.Bazen, çeşitli nedenlerle sancılar bebeğinizin d..

İkinci Üç Aylık Dönem
Çoğu kadın için gebeliğin ikinci üç ayı İlk üç aydan daha az sorunludur.Yorgunluk azalır. Mide bulantısı ve kusma azalır ya da yok olur. Artık sık sık idrara çıkma ihtiyacı hissetmezsiniz.Karnınız yavaş yavaş büyür ve hamile elbiseleri giymeye başlarsınız. Bedeninizin orta bölümü ve muhtemelen kalça..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |