25 Temmuz 2024, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Gebeliğin Sonu: Üçüncü Dönem ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
İkizlik ve Çoğul Gebelik
Bir ikiz sahibi olma olasılığınız nedir? siyah ırkın ikiz sahibi olma olasılığı daha yüksektir. Bir genç annede oran 167 de 1 iken, 40 yaşın üzerindeki bir kadında 55 de l`dir. Çocuk sayınız arttıkça ikiz doğurma şansınız da artmaktadır. Sonuç olarak ikiz doğum ender görülen bir durumdur. Amerika..

Postmatünte (Uzamış Gebelik)
Belirtiler - Hamileliğin 42. haftasında hala sonlanmamış doğum. Postmatürite 42. haftada hala sonlanmamış hamileliği ifade eder (normalde hamilelik son adetten itibaren 40 hafta içerisinde sona erer). Erken doğum kadar tehlikeli bir durumdur. Yeterince gelişmiş olan bebek kendisi için y..

Rahim İçinde Ölüm
Cenin ölümlerinin çoğu hamileliğin ilk haftasında düşük şeklinde olur. Ancak hamileliğin beşinci ayından sonra da ölüm ortaya çıkabilir. Rahim içinde ölümün birçok nedeni vardır. Örneğin; preeklampsi, eklampsi, annenin şeker hastası olması, hamilelik esnasında ortaya çıkan kanamalar, hamileliğin ..

Plasenta Previa
Belirtiler - Vajinadan ağrısız kanama Plasenta Previa`da, plasenta normalde olduğu gibi rahmin üst duvarına değil.rahim boynunun üstünü kapatacak şekilde alt duvarına kısmen ya da tamamen yapışmıştır. Hamileliğin son dönemlerinde, rahim doğuma hazırlanırken, rahim boynu genişler ve üzer..

Zarların Erken Yırtılması
Belirtiler - "Suyun gelmesi" diye bilinen, vajinadan sızıntı şeklinde veya fışkırarak amniyoz sıvısının akması. Normalde cenini koruyan zarlar doğum sırasında ya da doğum henüz başlamadan yırtılır. Doğumdan aylar, haftalar önce yırtıldıkları da görülür. Zar yırtılması ortaya çıktığın..

Doğum Öncesi Kanamalar
Belirtiler - Hamileliğin S.ayından sonra ortaya çıkan vajinal kanama Hamileliğin ortalarında ya da son dönemlerinde birçok, nedenle kanama olabilir, plasenta previa, rahim boynu harabiyetî, plasentanın rahim duvarından ayrılması ve vajinada damar çatlaması. Genellikle bu kanamalar çok c..

Yalancı Doğum Sancısı Nedir?
Birçok kadında gerçek doğum sancılan başlamadan önce bir ya da birkaç yalancı doğum sancısı dönemi olabilir, BU durum daha çok hamileliğin son haftalarında ve daha önce doğum yapmış kadınlarda görülür. Yalancı doğum sancılarını gerçeklerinden nasıl ayırabilirsiniz? Yalancı doğum sancıla..

Preeklampsi ve Ekiampsi
Belirtiler - Yüksek kan basıncı - Yüzde ve ellerde şişmeye (ödem) neden olan sıvı artışı - Havale - Bilinç kaybı Preeklampsi hamileliğin son dönemlerinde görülen ciddi bîr hastalıktır. Yüksek tansiyon, idrarda protein çıkması, yüzde ve ellerde şişmeye neden olur. Ekilampsi ise bu h..

Gebeliğin Sonu: Üçüncü Dönem
Üçüncü dönemde aslında çok yakın olan doğum olayı size hiç ulaşılamayacak gibi gelir. Kendinizi nasıl hissederseniz hissedin, gene de soracağınız soru "Ne zaman bitecek?" olacaktır. Elbiseleriz gittikçe dar gelecek, yürümeniz zorlaşacak, el ve ayaklarınız bir miktar şişecektir. Bunlar ikinci dönemin..

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |