25 Temmuz 2024, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Doğum Sancısı ve Doğum ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Doğum Sonrası Kanamaları
-Doğum sonrası süren ağır kanama Doğum sonrası kanamaları ciddi kan kayıplarına yolaçabilir. Bunlar en sık görülen doğumsal kanamalardır. Doğum sonrası kanamaların en önemli nedenlerinden biri, rahim kasılmalarının plasenta ayrıldıktan sonra ortaya çıkan kanamayı kontrol e..

Sezeryan
Sezeryan, yüzyıllardan beri ölen annenin karnındaki çocuğu Kurtarmak için uygulanan bîr yöntem olmasına karşın, ancak 19. yüzyılda anestezi ve aseptik cerrahi ortaya çıktıktan sonra zor doğumlarda anne ve bebeğin hayatını kurtarmak için güvenle uygulanabilen bir yöntem olmuştur. Gerçekte sezeryan en..

Uzamış Doğum
Bazen doğum herhangi bir gelişme olmadan sürüp gider. Bu, genellikle kasılmaların yeterince güçlü ve koordine olmamasından ya da bebeğin ilerlemesini engelleyen bir sorundan kaynaklanır. Eğer sorun kasılmaların yetersizliği ise damardan ilaç verilerek rahim kası uyarılır. Bu tedavi çoğu zaman ..

Doğum Esnasında Karşılaşılabilecek Çeşitli Tıbbi İşlemler
ceninin Monitörle Takibi Monitörle takip, anne karnındaki bebeğin kalp atışlarını izlemek üzere kullanılır. Ayrıca annenin ceninin hayatını tehlikeye atabilecek bir tıbbi sorunu olduğunda da kullanılabilir. Doğumda, rahim kasılmaları esnasında plasenta içindeki kan akımında geçici bi..

Doğum Sancısı ve Doğum
Doğum sancılarının başladığını nasıl anlayabilirim? Bu zor bir sorudur çünkü her hamilelik birbirinden Farklıdır.llk doğumunuz olabilir ve arkadaşlarınızın, hayatın en zor saatleri ya da o kadar da kötü değil diye anlattıkları kendi deneyimlerine benzemeyebilir.Ya da daha önce yapmış olduğ..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |