26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Refraksiyon (Kırılma) Sorunları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kan şekerinin Değişmesinden Kaynaklanan Kırılma Bozuklukları
Kan şekeri uzun süre yüksek düzeyde kalırsa (şeker hastalığının düzgün kontrol edilmemesi sonucu) göz merceğinin biçiminde değişiklik ortaya çıkar. şeker hastalığı gelişince kan şekeri zaman içinde yükselir. Merceklerde ortaya çıkan değişim odaklamada bozukluğa yol açar, ama bu hemen farkedilmez. ..

Astigmat ( Astigmatizm )
Belirtiler - Görüş alanının bazı kısımları (tipik olarak dikey, yatay veya diyagonal çizgiler) bulanık olur. Astigmatizm korneanın düzensiz eğimi nedeniyle meydana gelen bir kırma kusurudur ve gördüklerinizin bazılarını bulanık hale getirir. Normal bir gözde korne..

Presbiyopi (Presbitlik)
Belirtiler - Yakın cisimlere gözün odaklaşamaması - Gözlerde zorlanma - Gözlerde yorgunluk - Başagrısı da olabilir. Düzgün çalıştıkları zaman göz mercekleriniz cisimlere dogru odaklaşabilmek için biçim degiştirir. örnegin, yakındaki bir cisme bakıyorsanız s..

Radyal Keratotomi
Radyal Keratotomi Hafif veya orta derece miyopileri düzeltmek için geliştirilen yenii bir ameliyat yöntemi olan radyal keratotomi hala degerlendirilme aşamasındadır. sovyetlerBirligi`nde geliştirilen bu yöntem, basit gibi görünmekle birlikte çok özenli mikro-şirürjik teknikleri gerektirmekt..

Hipermetrop Yakını Görememek
Belirtiler - Yakın mesafelerde bulanık görme, - Göz ve baş agrıları Hipermetropluk, yaygın bir kırılma sorunudur. Birçok vakada, göz küresinin önü ile arkası arasındaki mesafenin gereginden kısa olmasından kaynaklanabilir. Böylece retinada odakIanma olamaz. Y..

Miyopluk Uzağı Görememek
Belirtiler - Uzaktaki nesneleri bulanık görmek Genel nüfusun %20`sinde görülen bu basit görme sorunu, göz küresinin önden arkaya gereginden fazla uzun olmasından kaynaklanabilir. Böylece gelen ışınlar, retna yerine, onun biraz önünde odaklanabilir. Bunun sonucu ol..

Gözdeki Kırılma Sorunları ( Refraksiyon )
Miyopi (uzagı görememek), hipermetropi (yakını görememek), astigmatizm (korneada simetri bozuklugu) ve presbiopi (yaşlandıkça yakındaki bir nesnede odaklanma güçlüğü) en yaygın göz sorunlarıdır. Tüm bunlar, bir veya iki gözde birden mercek ve kenroada kırılma hatalarına bagııdır. Herhangi bir nesneyi..

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |