25 Temmuz 2024, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Hamilelik Sonrası ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Hamilelikten Korunma
Yeni doğum yapmış bazı kadınlar (Özellikle bebeklerini emzirenler) onları tekrar hamile kalmaktan koruyan birşeyler olduğunu düşünürler, sakın böyle bir hata yapmayın; yeni doğum yapmış dahi olsanız hamile kalabilirsiniz. Emzirmenin hamile kalmayı önlediği kısmen doğrudur ve hatta bazı kadınlar a..

Kısırlaşma
Eğer bir daha çocuk doğurmayacağınızdan eminseniz ve kisırlaştırılmak istiyorsanız, bunun için en uygun zaman doğum sonrasıdır. Buna rağmen kadınların kısırlaştırması (genellikle tüplerin bağlanması şeklinde) her zaman mümkündür. Doğum sonrası yapılması ise hem daha kolay hem de daha güvenlidir. ..

Doğum Sonrası Depresyonu
9 aydır yolunu gözlediğiniz bebeğe sahip oldunuz artık. Eşiniz de bu günü sabırsızlıkla bekliyordu. Doğum sancılan da geride kaldı. Ve artık evde sevdiklerinizin araş in elasınız. O halde neden kendinizi bu kadar kötü hissediyorsunuz? Doğum sonrası depresyonu ya da "doğum hüznü" denilen bu has..

Meme Sorunları
Hamilelik sonrası dönemde çeşitli meme sorunlarınız olacaktır. Aşağıdakiler bunlardan birkaçıdır. Tıkanma, genellikle doğumdan sonra sütünüz gelmeye başladığında ortaya çıkan ağrılı bir durumdur. Memelerinizde şişme, sertleşme ve hassasiyet ortaya çıkar. Eğer ciddi bir tıkanma söz konusuysa, b..

Beslenme ve Emzirme: Yedikleriniz Sütünüzü Nasıl Etkiler?
Sütün yeterli olup olmaması annenin yediklerine bağlıdır. Yedikleriniz sütün kalitesini ve miktarını etkiler. Hamilelik sırasında uygun miktarda kilo alınması ve bebeğin normal ağırlıkta olması emzirmenin daha başarılı olmasını sağlar. Ne Yapmalısınız? Sütün oluşumu esnasında harcadığın..

Emzirme
Bebeğinizin emzirilmesi zamanınızın önemli bir bölümünü alacaktır. Bu kitabın ilk bölümü olan Yeni Doğanla Yaşamın ilk Ayı" bölümünde `anne sütü ya da inek sütü` sorunu tartışılmıştı, şimdi, emzirdiğinizde ortaya çıkabilecek sorunlar tartışılacak. Kadınların büyük çoğunluğunda bebeklerini emzirme..

Hamilelik Sonrası
Doğal olarak, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdiğiniz için mutluluk duyacaksınız. Ancak bu mutluluğun yanı sıra bazı endişeleriniz ve sorumluluklarınız da olacaktır. Doğumu izleyen aylarda, vermeniz gereken bazı kararlar ve birtakım sorunlarınız olacaktır. "Yeni Doğan: Yaşamın İlk Ayı" bölümün..

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |