26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kontakt Lensler ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kontakt Lenslerde Çıkabilecek Sorunlar
Eger lensleriniz dikkatle, uyumlu olarak yapıldıysa ve gözünüzde başka problemleriniz yoksa, kontakt lenslerinizden iyi sonuçlar bekleyebilirsiniz. Fakat nadir durumlarda, görşü tehlikeye atabilecek sorunların ortaya çıkabilecegi konusunda dikkatli olunuz. Bu sorunların çogu korneanın aldıgı oksije..

Kontakt Lenslerin Bakımı
Kontakt Lenslerin Bakımı Kontakt lenslerin uygun şekilde bakımı, rahatııgınız için ve gözlerinizin genel sagIlgı için hayatı önem taşır. Her bir çeşit lensin kendi özel gerekleri vardır. Fakat hangi tip lens kullanılırsa kullanılsın, ilk kuralonları temiz tutmaktır. Lensleri elle meden önce..

Kontakt Lens Çeşitleri
Iki temel kontakt lens çeşidi sert ve yumuşak lensdir. Sert lensler, korneanın hemen üstüne, uygun olarak yerleşen küçük plastik disklerdir. Yumuşak lensler ince bir plastik poIimerden yapılmış olup gözün biraz daha büyük bir kısmının üzerini kaplar. Sert Kontakt lensler Bunlar en sagla..

Kontakt Lensler Nasıl Faydalı Olur?
Adından anlaşılacagı gibi, kontakt lensler göze temas ederek takılır. Özelolarak biçim verilmiş olan plastik disk korneanın üzerine yerleşir. (Kornea, göz bebeginin ön tarafında, saat kristali gibi uzanan şeffaf penceresidir). Lens göz kırptıgımız zaman gözü yıkayan göz yaşlarının içinde yüzer. B..

Kimler Kontakt Lens Takmalı?
Kontakt lensler en büyük yararı, miyopluk, hipermetropluk ve astigmatizm gibi görme kusuru olan kişiler için sağlar. Keratokonvs (konik kornea) gibi durumlarda gözlüge oranla kontakt lens daha iyi bir düzelme saglar. Katarakt ameliyatı• geçirip gözüne ameliyatta lens taktıran bazı kişiler de bunları..

Kontakt Lensler
Kontakt lensler teknolojisindeki son gelişmeler, geçtiğimiz 10 yıl içinde bu lensleri kullanan kişilerin sayısını iki katına çıkartmıştır. Gaz geçirgen sert lensler, yumuşak lensler, uzun dönemli yumuşak lensler gibi yeni bazı lens türleri daha önceki bütün lenslerden çok daha rahat ve kullanışlıdır..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |