26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Göz Travması ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Hifema
Belirtiler - Gözün ön bölümü (ön bölmesi) içinde kanama. Gözün ön bölümünde kanama, gözde bir travmayı izleyebilir. Bu göze küt bir çarpma veya delici bir yaralanma sonucu olabilir. Bazen agır bir i1tihap, bir damar anormalligi veya gözün içindeki bir kanser sonu..

Göz Morarması
Belirtiler - Gözün çevresinde çürüme - Göz akında kopmuş kan damarları - Göz kapagının ve gözün çevresindeki dokunun şişmesi Belki bir kaza geçirdiniz ve küt bir cisim gözünüze çarptı veya belki çocugunuz okulun kabadayısıyla tartıştı, nedeni her ne olursa ol..

Gözede Meydana Gelen Kimyasal Madde Yanığı
Belirtiler - Gözde acıma - Görüş yeteneğinin azalması - ışığa duyarlılığın artması Gözdeki kimyasal madde yanıkları, görüşünüzü tehlikeye atabilir. Eğer işiniz tehlikeli kimyasal kullanmayı gerektiriyorsa tehlikeye karşı uyanık olun ve gözlerinizi koruyucu göz..

Göze Kaçan Yabancı Cisimler
Belirtiler - Gözde ani agrı - Görüşün süratle bozulması - Gözün kızarması Herkesin bazen gözüne toz kaçar, genellikle bütün gereken, gözyaşı o parçacıgı yıkayıp dışarı atana kadar gözleri kırpıştırmaktır. Fakat bunun işe yaramadıgını görebilirsiniz veya gözünü..

Göz Travması
Zaman zaman gözlerde herhangi bir şekilde zedelenme meydana gelir. Ister maçta hatalı atılan bir toptan, isterse plajda bir kum tanesinden veya evde kullanılan kimyasal maddelerden birisinin göze sıçramasından ya da isterse başka bir nedenden olsun zedelenme olabilir. Böyle birçok zedelenmeler, tehl..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |