02 Haziran 2023, Cuma
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Şaşılık ve Ambliyopi ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Çift Görme
Gözlerdeki bir sinir veya adale sorunu nedeniyle bir göz digerine göre sapma gösterebilir. Gözlerin bir arada odaklaması ve beynin gözlerden aldıgı imajlar birbirinden farklı olur. Bu duruma çift görme denir. Eger göz ve beyin baglantıları iyi yerleşmişse (ki bu durum genellikle 1-2 yaşına kadar o..

Şaşılık Tedavisi ve Düzeltici Önlemler
Birçok kişinin inancının aksine, çocuklar, büyümekle şaşılık ve ambliyopiden kurtulmazlar, dolayısıyla etkilenen gözde görüş bozulmasını önlemek için derhal tedavi gereklidir. Optik tıbbi ve cerrahi metodlar teker teker veya bir arada kullanılabilir. Optik yaklaşımlar Eger çocugunuzda h..

Şaşılık Erken Teşhis
Bütün çocukların yaklaşık yüzde 4`ü şaşıdır. Eğer 5 yaşından önce tedavi edilmezse baskın olmayan gözde görüş kaybı tehlikesi vardır. şaşılık ve ambliyopi tedavisindeki ilke, işte bu nedenle erken teşhisdir. şaşılık, genellikle hemen fark edilirse de ambliyopi her zaman fark edilemez. Ambliyopiyi ..

Şaşılık ve Ambliyopi
Şaşılık ve ambliyobi genellikle ilk olarak çocuklarda fark edilir. Ambliyopiye sıklıkla tembel göz denir ve şaşılıgın bir sonucu olabilir. Normal görüş, gözlerin birlikte odaklanması sonucu oluşur. Fakat, gözler birlikte çalışmadıgı zaman çift görme denen olay meydana gelir. Fakat şaşı bir küçük ç..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |