26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Göz Kapağı Rahatsızlıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 11 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Entropiyon ve Ektropiyon
Belirtiler - Kirpikierin gözü tırmalaması; - Aşırı göz yaşarması; - Göz tahrişi ve sabah kalklltığında gözde birikme. Bunlar genellikle yaşlanmaya bağlı sorunlardır. Entropiyonda üst veya alt göz kapağı içeri döner, böylece kirpikler gözü tırmalar.Ağır vakalar..

Göz Kapağı Estetik Ameliyatı
Eger göz kapaklarınız düşükse ve gözlerinizin altında torbalar oluşmuşsa bu sorun kalıtsal olabilir veya yaşlanmanın dogal bir sonucu olarak meydana gelmiş olabilir.Fakat nedeni herne olursa olsun, daima yorgun bir görünüş yarattıgını düşünürsünüz. Hatta belki sarkan deri, çevreyi görmenizi önleye..

Göz Kapağı Düşüklüğü
Ön göz kapaklarından birinin veya her ikisinin düşüklüğü, göz kapağını kaldırma görevini yapan kasların zayıflığı nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Bazı çocuklarda bu durum doğuştan görülür ve bu vakalarda, ambliyopiyi önlemek için cerrahi müdahale gerekebilir. Doguştan oldugu zaman bu genelikl..

Blefarit
Belirtiler - Yapışkan, kabuklu ve kızarmış göz kapakları - Kaşınan, yanan, şişmiş, göz kapakları - Göz kırpma sırasında gözde pürüzler varmış gibi bir duygu; - KirpikIerin dökülmesi. Blefarit, göz kapağı kenarlarının, hem se boreik dermatiti hem de bakteri enf..

Gözyaşı Kanalının Enfeksiyonu
Bazen buruna giden gözyaşı kanalı tıkanıp enfekte olabilir. Bu duruma dakriyosistit denir. Bu meydana geldiği zaman gözün iç açısı ile burun köprüsü arasındaki dokular şişer, kızarır ve hassaslaşır, o zaman artık gözyaşları burun içine gidecek yol bulamaz ve aşırı göz yaşarması olur. Böyle bir durum..

Sulanan Gözler
Gözün çok fazla yaşarması, aşırı gözyaşı üretilmesinden veya gözyaşı kanallarının iyi drenaj yapmamasından meydana gelebilir. Diger nedenler arasında yabancı cisimlerin sürtünmesi nedeniyle gözlerin tahriş olması, gözkapagı enfeksiyonu, kirpik batması, alerjiler veya burun sorunları sayılabilir. I..

Göz Kuruluğu
Gözyaşı eksikliginin sebep oldugu kuru gözler son derece rahatsız bir duygu oluşturur. Gözlerde yanma ve kum doluymuş gibi bir his duyulur ve gözler şişer, kızarır. Genellikle durum her iki gözde birden meydana gelir. Kuru gözler sjögren sendromu nedeniyle olabilir. Bu sendrom çogu zaman romatoid ..

Gözyaşı Sorunları
Gözyaşları genellikle yogun duygulanma sonucu olarak düşünülür. Gözyaşlarınız gözünüzün kaygan Iıgın i saglar. Bu sıvı gözünüzün normal işlevini yapabilmesi için şarttır. Gözleriniz tahriş oldugu zaman fazladan gözyaşı çıkararak yabancı cisimleri yıkayıp götürmeye yardımcı olur. Bazen gözyaşı be..

Göz Seyirmesi
Zaman zaman, bir göz kapagında seyirmenin verdigi rahatsızııgı hissedebilirsiniz. Göz kapagının elde oLmadan titreşmesi genellikle sadece birkaç saniye sürer fakat rahatsız edici olabilir ve gözlerinizde bir rahatsızlık olup olmadıgını merak etmenize yol açabilir. Genellikle endişe edecek bir şey ..

Göz Kapağında Çıkan Arpacık ve Şalazyonlar
Belirtiler - Göz kapagı kenarında ağrılı şişik - Hafifçe bulanık görme Arpacık kirpik dibine yakın bir yerde bir enfeksiyondur. Bakteriyel enfeksiyonun sonucu siviice gibi bir yara çıkar. Bir defada birden fazla olabilir veya birbiri arkasına birkaç tane çıkabil..

Göz Kapağı
Göz kapaklarınız ince ve hassas olmakla birlikte, gözler için son derece önemli koruyuculardır. Bir cisim yaklaştığında veya havada parçacıklar oldugu zaman süratli ve güçlü refleksler gözkapaklarını kapatır. Göz kapakları aynı zamanda gözlerin kayganlıgını saglar ve bunları yabancı parçacıklardan..

Kayıt Sayısı : 11 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |