26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Göz Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Göz Hastalıkları: Göz Akı Kanaması
Göz akının üstünü örten ince tabakada (konjunktiva) birçok ince kan damarı bulunmaktadır. Ara sıra bunlardan biri çatlayarak göz akında kımızı bir nokta ya da leke oluşmasına yolaçabilir. Bu duruma konjunktiva altı kanama denir ve ilk görüjdügünde korkutucu olabilir. Gözde agrı olmadıkça kaygılanı..

Göz Hastalıkları: Göz Melanomu
Belirtiler - Gözbebeginde veya göz akında kahverengi veya siyah nokta - iki gözün gözbebeklerinin farklı renkte olması - Bir gözün görüşünün bozulması - Kızaran, agrıyan göz Melanom genellikle cilt kanseri olarak düşünülür. Fakat gözde de olabilir, özellikl..

Göz Hastalıkları: Retinoblastoma
Belirtiler - Gözbebeginde görülen beyaz bir yansıma - Şaşılık - Kızarmış, agrıyan göz - Görme bozuklugu - Gözün içinde kanama - Gözbebeginin iki gözde farklı renkte olması - Iris üzerinde beyaz noktalar Tümör, dokunun anormal büyümesidir. Tümörler vüc..

Göz Hastalıkları: Orbital Selülit
Belirtiler - Gözlerde acı - Görmenin azalması - Gözlerin yerinden oynaması - Göz kapaklarının şişmesi - Genel rahatsızlık hali Orbital selülit göz yuvasının ender görülen bir akut enfeksiyonudur. En fazla çocuklarda görülür ve aniden ve şiddetli olarak baş..

Göz Hastalıkları: Uveit ve İrit
Belirtiler - Gözde kızarıklık - Görüş bulanıkııgı - lşıga hassasiyet Uveit, uveanın iltihabıdır. Uvea, gözün hemen skıeranın altındaki tabakasıdır. Uvea, iris (gözün renkli kısmı) silia (gözün içine sıvı saglayan ve merceklerin hareketine kumanda eden bölüm) v..

Göz Hastalıkları: Sklerit ve Episklerit
Belirtiler - Bir veya her iki gözde ağrı - Gözde parça halinde kızarıklık - Bulanık görme Göz küresinin dış kısmı birkaç bölümden meydana gelmiştir. Sklera, göz küresinin çoğunu kaplayan sert doku tabakasıdır. Göz akı olarak söz edilen kısım sklera ise, episkl..

Göz Hastalıkları: Konjonktivit
Belirtiler - Gözlerde kızarıklık - Gözde kaşıntl - Gece kabuk halini alan göz akıntısı - Gözde bulanıklık ve ışığa duyarlılık Konjonktivit, göz kapaklarını ve göz kümesini kornea kadar kaplayan şeffaf zarın (konjonktiva) iltihabıdır. Bir bakteri veya virüs s..

Göz Hastalıkları
Ne kadar hassas ve nazik bir organ olduğunu düşünürsek göz, şaşırtıcı derecede sağlamdır. Gözlerimizi genelde pek düşünmeyiz, çünkü çoğu zaman fonksiyonları hatasızdır. Fakat gözde olabilecek bazı hastalıklar gözlerinizi ciddi şekilde etkilemese de rahatsız edici olabilir veya zaman içinde daha ..

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |