26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kornea Problemleri ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Göz Nakli - Kornea Transplantasyonu
Cerrahideki ilerlemeler, şimdi agır kornea zedelenmeleri veya yaralanmaları için bir çözüm sunmaktadır. Eger gözün görme yetenegi korneada skar (yara izi) veya opasite (yogunluk) nedeniyle büyük ölçüde bozulduysa transplantasyon mümkün olabilir. Fakat gözünüzde enfeksiyon varsa, kornea nakli yapılam..

A Vitamini Eksikliğinin Korneaya etkileri
Bebeklikte ve çocuklukta şiddetli A vitamini eksikliği korneanın yumuşayıp bozulmasına sebep olabilir ve daimi körlüğe yol açabilir. Daha az derecelerdeki A vitamini eksikliği gece görmeyi bozar. Dengeli beslenen bir kişide bu soruna yol açacak derecede A vitamini eksikliği olmaz. Daha çok, geri kal..

Kornea ÜIserleri ve Enfeksiyonları
Belirtiler - Görüşün bozulması - Gözde aClma - Göz kızarması - Kornea üzerinde görünür beyaz leke Kornea ülseri, kornea üzerinde açık bir yaradır. Bu ülser bir enfeksiyon sonucu meydana gelebilir veya daha büyük sıklıkla bir yabancı cisimden, enfeksiyon tahr..

Kornea Zedelenmesi
Belirtiler - Gözde şiddetli acı - Gözün kızarması - Göz kapaklarının şişmesi Kornea zedelenmeleri oldukça yaygındır. Bu kadar hassas bir dokuyu zedelemek hatalı bir davranışta bulunmadan da meydana gelebilecek bir olaydır. Rüzgarın savurduğu bir kum tanesi v..

Kornea
Kornea, gözün ön tarafında, bombe, şeffaf bir kaplamadır. Mercekle birlikte, imajı retina üzerinde odaklama fonksiyonu yapar, retina da imajları yorumlandıktan sonra beyine iletir. Bir anlamda kornea, arkasında gözün çalıştığı bir penceredir. Böylece, gözün dış etkenIere en açık bölümü olarak ko..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |