26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Sistemik Hastalıklarda Göz ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
İnmenin Uyarıcı işaretleri ve Göz
Belirtiler - Gözlerin birinde ya da her ikisinde ani görme kaybı - Çift görme Inme terimi, beyin kan dolaşımındaki bozuklukla ilişkili birkaç hastalığı tarif etmek için kullanılır. Nedeni, bir beyin atardamarının tıkanmasına bağlı olarak yetersiz kan gelmesi (isk..

Yüksek Tansiyon ve Görme
Göz doktoru yüksek tansiyonun ciddiyet derecesi hakkında, retinayı oftalmoskopla muayene ederek şaşırtıcı derecede hassas birbelirleme yapabilir. Retinadaki küçük kan damarları vücuttaki bütün kan damarlarının örneğini teşkil eder ve doktorunuzun muayenesinde kolayca görülebilir olma avantajını ..

Graves Hastalığı ve Göz Problemleri
Belirtiler - Gözler çevresinde dışarı çıkıntılı durum veya basınç duygusu. - Bulanık görme veya çift görme - Göz yaşarması - Işığa hassasiyet - Artan sinirlilik ve sıcağa dayanıksızlık - Iştah artması ile birlikte kilo kaybı. Graves hastalığı tiroksin ho..

Göz ve Şeker Hastalığı
Belirtiler - Görmede bulanıklık - Görmede değişmeler - Ani görme kaybı - Ilerlemiş vakalarda göz ağrısı Şeker hastalığında hem görme yeteneği hem de gözünüzün hareketleri etkilenebilir. Retinadaki kan damarlarının harabiyeti için kullanılan tıbbi terim ola..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |