17 Haziran 2024, Pazartesi
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Sağlıklı Dişler ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Diş Hekimleri ve Uzmanlık Alanları
Tüm olası sağlık sorunlarıyla başedebilen tek bir doktor tipi olmadığı gibi, diş hekimlerinin de çeşitli uzmanlık alanları vardır. Diş hekiminiz çeşitli alanlarda özel uzmanlığa sahip olabilir, ancak onun eğitimi dışında olan belirli sorunlar için, o konunun uzmanı olarak bilinen başka bir diş hekim..

Dişin Bölümleri
Her dişin temel yapısı aslında aynıdır. Dişin gözle görünen bölümü olan diş kronu, diş minesi ile kaplıdır. Diş kronu, tam diş eti çizgisinin altında başlar ve dişin üzerine kadar uzanır. Sert diş minesi, dişin alttaki yapılarını korur. Diş minesinin duyarlılığı yoktur ve bir zedelenmeden sonra da i..

Diş Gelişimi
Dişsiz doğarız ya da en başta öyle görünür. Gerçekte, diş.gebeliğin 3üncü ayında gelişmeye başlar ve 4üncü ayında ilk dişlerin ya da süt dişlerinin (bebek dişleri) belirtileri vardır. İlk diş, bebek doğduktan 6-7 ay sonra ağızda belirir. İlk dişlerin ortaya çıkma süresi büyük ölçüde çocuktan çocu..

Sağlıklı Dişler
Günlük yaşamınızda, vücudunuzun çok az bir bölümü ağız ve dişleriniz kadar çok rol üstlenir. Kendimizi ifade ederken yaptığımız en önemli hareketlerin çoğu dişlerimizi ön plana çıkarır (konuşma, şarkı söyleme ve gülümseme gibi).Dişlerimiz, çıkardığımız sesleri biçimlendirir ve ifademizi oluşturmamız..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |