26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Diş Çürümesi ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Düzenli Sağlık Kontrolü Checkup
Diş çürümesini önlemenin önemli adımlarından biri, baştan sona bir check up yaptırmak üzere düzenli olarak diş hekiminize gitmenizdir. Diş Hekimine Ne Kadar Sıklıkta Gitmeliyim? siz ve çocuklarınız (3 yaşından başlayarak, hatta şikayetler ortaya çıkarsa daha da önceden), dişçinize yılda i..

Diş Çürümesinin önlenmesi
Başarılı bir diş çürümesini önleme planı üç aşama içerin dişinize iyi bakmanız, doğru diyet ve çocukların durumunda ve tüm dişlere florid uygulanması. Böyle bir plan, günlük temelde, baştan sona tam bir fırçalama ve diş ipiyle diş aralarını temizlemeyi, kontroller için diş hekimine düzenli olarak gi..

Diş Absesi (Diş İltihabı)
Belirtiler - Dişte sürekli ya da zonklama şeklinde ağrı, - Sıcak ya da soğuk yiyecek ve içeceklere karşı hassasiyet; - Çiğnerken ağrı; - Boyunda şişmiş lenf düğümleri - Ateş ve genel kırıklık. Bazı kişiler diş çürümesini ciddi bir sağlık sorunu olarak görmezler..

Diş Çürümesinin Tedavisi
Oyukların (çürükler) çoğunun farkına bir diş muayenesi sırasında varılır, çünkü çürümenin erken evreleri ağrısızdır. Diş çürümesini erken saptamak ve tedavi etmek ağrıyı, masrafı önler ve en önemlisi size dişinizi kazandırır. Bir oyuk keşfedilir keşfedilmez, durum daha ağrısız gibidir, çünkü dişi..

Diş Çürümesi
Diş çürümesi birbirini etkileyen 3 faktörün sonucudur: Bakteri, diyet şekeri ve hassas diş yüzeyi. Vücudunuzun diğer bölümleri gibi ağzınız da bakteri barındırır. Bu bakteriler, yediğiniz şeker ve karbonhidratların bir bölümünü aside dönüştürür. Bakteriler ve oluşturdukları asit, dişinizin yüzeyi..

Diş Çürümesi
Diş çürümesi, dişte bakterinin neden olduğu bir hastalıktır. Genel soğuk algınlığından sonra diş çürümesi, tüm insanlarda görünen en yaygın bozukluklardan biridir. Çoğu kişi için ömürboyu kalıcı olan bir sorun olsa da diş çürümesi en sık çocuk ve gençleri etkiler. Tüm yaştaki kişiler için çürük, ..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |