27 Mayıs 2022, Cuma
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Periodontal Hastalık ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Periodontal Hastalığın Önlenmesi
Periodontal hastalık (jinjivit ve periodontit dahil), büyük ölçüde yetersiz diş hijyenine bağlıdır. Dişlerinizin yetersiz bakımı, plakların oluşmasına ve dişlerinize yapışmasına yolaçar. Bazı plaklar, çiğneme sırasında dilinizin ve tükürüğünüzün etkisiyle çıkarılırlar. Ancak, dişlerin bazı bölgel..

Siper Ağzı (Ülserli Ağız İltihabı)
Belirtiler -Hafif bir basınçtan sonra dişetlerinde aşırı kanama ve acı, -Dişetlerinin üzerinde grimsi tabaka. Nekroza yol açıcı ülserli jinjivit ya da Vin-cent enfeksiyonu olarak da bilinen ülserli ağız iltihabı ağrılı bir jinjivit biçimidir. Genellikle genç yetişk..

Periodontit
Belirtiler -Şişmiş ya da çekilmiş dişetleri-, -Ağızda hoş olmayan bir tat; -Kötü ağız kokusu-, -Sıcak, soğuk ya da tatlı yiyecekler yerken dişte ağrı; -Bir dişe hafifçe vurulduğunda mat bir ses; -Sallanan diş. Jinjivit tedavi edilmezse ya da tedavide geç kalını..

Jinjivit - Dişeti İltihabı
Belirtiler - Şişmiş, yumuşak ve kırmızı dişetleri; - Kolayca kanayan diş eti. Jinjivit, dişeti iltihabı için kullanılan bir terimdir. Dişlerin açıkta kalan kısımları üzerinde oluşan ve dişetlerini tahriş eden yapışkan tabaka olan plak birikimlerinin sonucu olarak o..

Periodontal Hastalık
Diş çürümesi , diş kaybının temel nedenidir. 35 yaşından sonra, periodontal hastalık da diş kaybının önemli bir nedeni olabilir. Doğal dişlere sahip olan birçok insan, diş kaybına kadar gitmese de.yaşamları süresince periodontal hastalığa maruz kalabilir. Hastalığın meydana geldiği doku periodon-..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |