30 Mayıs 2023, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Gelişim Bozuklukları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Ortodonti ve Cerrahi Düzeltme
Pek az insan mükemmel bir çene yapısına, inci gibi beyaz, uyumlu dişlere sahiptir. Bazılarımızda, üst ve alt çene dişlerinin ısırmak için birleştikleri yerde ya da bazı durumlarda dişlerin daha görünür olduğu ön kısımda dişlerimiz biraz kötü dizilmiştir. Bazı kötü dizilişler ya da sıkışmalar dikkat..

Şekli Bozuk ya da Rengi Değişmiş Dişler
Belirtiler -Şekli bozuk dişler-, -Dişler üzerinde rengi değişmiş diş minesi. Nadiren, bir çocuğun dişleri normal biçim ya da renkte olmayabilir. Bu tür anormalliklere, erken yaştaki hastalık ya da travmalar, kalıtımsal eğilimler, içme suyundaki aşırı miktarda flor ..

Sıkışmış Dişler
Belirtiler -Dişetlerinde acı, -Kısmen gömülmüş dişin nükseden enfeksiyonu; -Kötü nefes kokusu; -Hoş olmayan tat. Yaşam boyu dişetlerinden esas olarak üç kez diş çıkar. İlk olarak, birinci yıldan sonra süt dişleri; ikinci olarak ilkokul yıllarında kalıcı dişler ; ..

Gelişim Bozuklukları
Çoğu insanda, ağız ve dişler oldukça düzenli ve normal bir şekilde gelişir (bkz. Ağız Gelişimi). Ancak, genellikle uygun olmayan doğum öncesi gelişimin ya da bazı çevresel veya genetik faktörlerin bir sonucu olarak sorunlar ortaya çıkabilir. Modern diş hekimliği ve ağız cerrahisi, izleyen sayfala..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |