02 Haziran 2023, Cuma
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Ağızdaki İltihap ve Hastalıklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Ağız Kanseri
Belirtiler - Dilin kenarında veya altında, ağzın tabanında, yanakların içinde, dişetlerinde, ağzın tavanında veya damakta oluşan küçük, soluk yumru yada rengi değişmiş kalınlaşma. Ağız kanseri oldukça yaygındır. Diğer kanser türlerinde olduğu gibi, başarılı bir teda..

Dilin Rahatsızlıkları
Belirtiler -Dil kaygan, koyu kırmızı ve bazen de hassas bir hal alır -Dil kara veya koyu kahverengi olur -Dil tüylü veya kıllı gibi görünür. Glossit, dilin iltihaplanmasıdır. Normal olarak dilin yü-zeyi küçük, saçımsı çıkıntılarla kaplıdır (papillae). Glossit oluş..

Ağız Kokuları
Aşağı, yükarı herkes "öpülecek kadar tatlı" bir nefese sahip olmak ister. Bizler için temiz kokan bir nefes çok önemli olduğundan, bunu gerçekleştirmeyi amaçlayan ürünleri yapan ve satanlar çok karlı durumdadırlar. Bu tür ürünlerin reklamlarında nefesinizin ne kadar iç açıcı ve temiz olacağı vurgula..

Lökoplaki (Beyaz Plaka Hastalığı)
Belirtiler - Yanaklarda veya dilde kalınlaşmış ve sertleşmiş beyaz plakalar. Lökoplaki" terimi, Yunanca plaka veya tabak sözcüğün-den gelmektedir. Bu rahatsızlığın en bilgin özelliği beyaz plaklar halinde oluşmasıdır. Tam oturmamış takma dişlerin ve üstünde çıkıntı..

Ağız Mantarı (Pamukçuk)
Belirtiler -Ağız veya boğazda krem-beyaz renkte, ağrılı yara parçaları Ağzımızda çok değişik türden küçük miktarlarda mikroplar bulunur. Latincesi Candida albicans olan ve vücudun başka yerlerinde de görülen bu mantar türü bazen kontrolsüz bir biçimde üreyerek "ağız..

Jinjivostomatit (Ağız ve Dişeti İltihabı)
Belirtiler -Ağız ve diş etlerinde ağrılı yaralar-, -Ağız kokusu; -Ateş ve genel hastalık hali. Bu hastalık çocuklar arasında daha yaygındır. Viral bir enfeksiyondan kaynaklanır ve çoğunlukla nezle veya griple birlikte ortaya çıkar. Hafiften ciddiye kadar uzanan b..

Aftlar Ağızdaki beyaz yaralar
Belirtiler - Ağızda küçük, ağrılı ve beyaz yaralar. Aftlı yaralar ağızda oluşan basit fakat kişiyi tedirgin eden bir rahatsızlıktır. Yanakların ve dudakların iç yüzeylerinde, dilde, diş etlerinde ve yumuşak damakta tek başına veya kümeler halinde oluşurlar. Aftın ..

Ağzın İltihap ve Hastalıkları
Aşağı yukarı herkes zaman zaman ağız iltihabı veya hastalığı ile karşılaşır. Çoğu zaman sorunun farkına bile varmayız. Bazen de sorun o kadar nemsizdir ki bunu sadece geçici bir tedirginlik olarak görürüz. Bazı dil, çene ve tükürük bezleri sorunları daha etkileyici olabilir. Bir diğer grup hastalık..

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |