18 Haziran 2024, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Tükürük Bezi Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Tükürük Kanalı Tümörleri
Belirtiler - Çene altında ve kulakların önünde şişmeler. Çok ender olarak, tükürük bezlerinden birinin içindeki hücreler çoğalarak bir tümör oluştururlar. Birçok vakada bu tümörler selim tümörlerdir. Bu tür tümörler yıllar süren bir dönem sonucu gelişip.bezin şişmesin..

Tükürük Bezi Taşları
Belirtiler -Özellikle yemeklerde olmak üzere, çene altında veya kulakların önünde şişmeler; -Özellikle yemek yerken, tükürük salgısının azalması; -Ağızda ağrı. Ağzın tabanındaki çene altı tükürük bezleri tıkanabilir. Nedeni tükürüğün içinde bulunan kimyasal ma..

Tükürük Bezi İltihapları
Belirtiler -Ağzın tabanında, çenenin altında veya kulakların önünde şişme; -Tükürük salgılanmasında azalma; -Ağızda garip tadlar; -Ağızda ağrı. Tükürük bezleri iltihapları oldukça yaygındır. Kabakulak gibi viral enfeksiyonlar tükürük bezlerini etkileyebilir. Tükü..

Tükürük Bezi Hastalıkları
Tükürük bezlerince üretilen tükürük birçok amaca hizmet eder. Ağız ve dişlerin mekanik temizlenmesine ve yutmaya yardım eder. Ve içindeki enzimlerde iltihaplanmayı kontrole yardımcıdır. Ağzın içinde, çeşitli küçük bezler yanında, üç ana tükürük bezi grubu vardır. Parotis bezleri ağzın iki yanında..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |