26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Burun ve Sinüs Rahatsızlıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Sinüzit
Belirtiler - Göz veya yanaklarda ağrılar, - Ateş - Burundan nefes alma zorluğu, - Diş ağrısı (ender). Sinüsler burun çevresindeki boşluklardır. 4 çift sinüs vardır. Frontal (alın içi), göz aralarında (etmoid), sfenoid (başın içine doğru daha derinde göz ark..

Koku Alma Duyusunun Kaybı
Belirtiler - Kokuları farketme yeteneginin kaybı - Burundan nefes almakta güçlük. Baş üşütmesi koku alma duyusunun geçici olarak kaybına yol açar. Hiçbir neden olmadan bu duyunun kaybına anosmia adı verilir. Bu durum burunda bir engel (obstrüksiyon) oldugu zaman..

Burun Kızarması ve şişmesi (Rhnophyma)
Bir süre önce böyle kırmızı kocaman burunların çok içki içenlerde oldugu düşünülürdü. Oysa şimdi alkolle bunun bir ilgisi olmadıgı bilinmektedir. Rhinophyma, burnun üst derisi (epithelicum) ile ilgilidir. Deri kalınlaşır ve büyük, kırmızı görünüm verir. Sebebi bilinmemektedir. Bu solunum veya gene..

Burun Damlası Alışkanlığına Dikkat
Eczanelerde burun tıkanıklıgını geçirmek için birçok burun spreyi ve burun damlası satılmaktadır.Bu ilaçlar dogrudan burnun iç yüzeyinde geniş bir alana ulaşırlar ve böylece burundaki tıkanıklıgı hızla azaltırlar.Ancak alışkanlık yapabilecekleri için, yalnızca kısa bir süre kullanılmalıdırlar. Re..

Burun Akıntısı İçin Basit Bir Çare
Soguk algınlıgına yakalandıgımızda tıkalı burnumuzu açmak için .iyi bir yöntem ararız. Piyasada bunun için birçok ilaç vardır. Ancak bu ilaçların, burun tıkanıklıgını açsalar bile, uykuya ve agız kuruluguna yol açma gibi yanetkileri vardır. Bu ilaçlar bazen burnunuzu aşırı kurutarak, akan bir burun..

Burun Gerisi Akıntısı
Burnunuzda ve sinüslerde salgılanan sümük (mukus) ince bir film halinde genzinize akar. Bu salgı toz ve diğer yabancı maddeleri tutarak akciğerleri koruma görevi yapar. Genelde bu olaydan pek haberdar olunmaz. Bu salgıları yutmak zarar vermez. Tükürüımesi gerekmez. Normalde, burnunuzdan ve sinüsle..

Genç Anjiofibroması
Belirtiler - Sık sık burun kanaması Bu rahatsızlık ergenlik çağındaki erkek ve ender olarak da kız çocuklarda görülen bir burun tümörüdür. Ergenlikten sonra kendiliğinden küçülebileceği gibi, hızla büyüyerek burun kanallarını tıkayıp sık sık ve ciddi burun kanama..

Burun Tıkanıklığı - Burunda Tıkanıklık
Belirtiler - Burundan nefes alamama Burun tıkanıklığı burun deliklerinin bir şekilde tıkanmasıdır. üşütme veya alerjide böyle tıkanıklıklar olur. Fakat gerçek bir tıkanma olayı öyle çabuk geçmez. Iki nedeni olabilir. Ya burun kemiğinizde (septum) eğrilik vardır, ..

Burun Kanaması
Belirtiler - Burun deliğinin birinden ani kan gelmesi Yaşam boyunca çoğu kişi en az bir kez burun kanaması geçirir. Bazen burna yenen bir darbeden kaynaklanan bu kanama, üşütme, sinüs enfeksiyonunu, kuru hava, veya burun içinden kopan bir kabuk yüzünden de olabil..

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |