30 Mayıs 2023, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Yüz ve Alt Çene Travma ve Çatlaklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Takma Diş Sorunları
Belirtiler -Alt çene dişlerinin sürekli olarak gevşemesi; -Takma dişler takılıyken ağızda acı; -İltihaplı dişetleri; -Takma diş basınç noktalarında ağız yaraları. Takma dişler ağzınıza yabancı olduğu için, onlarla ilgili bir sorununuz olma olasılığı yüksektir. Al..

Dişlerin Kemiğe Vidalanması (Osseoentegrasyon)
65 yaşında ya da daha yaşlıların yüzde 40`ından fazlası ve 18 ilâ 64 yaşlarındaki çalışan yetişkinlerin yüzde 4`ü tüm doğal dişlerini kaybetmişlerdir. Teknoloji uzun bir yol katetti, ama hâlâ takma dişler sorunlar yaratabilmektedir. Osseoentegrasyon (osseo kemik demektir; entegrasyon ise başka bi..

Takma Dişlerinizin Doğru Bakımı
Bir takma diş takımı, ne kadar uygun olduğuna, çenenizin yapısına, kullanılan malzemeye ve ne kadar iyi bakıldığına bağlı olarak 6 ay ilâ 5 yıl ya da daha fazla dayanabilir. Takma dişlerin rahat ve dayanıklı olmaları için, iyi bakılmaları gerekir. Özellikle aşağıdakileri dikkate alırsanız, iyi bakı..

Takma Dişlerin Takılması
Takma dişleri takmanın iki standart yöntemi vardır. Dişler çekilir, takma dişler takılmadan önce dişetlerinin ve çenenin iyileşmesi beklenir. Diğer yöntem, takma dişleri önceden hazırlamak ve dişler çekildikten hemen sonra takmaktır. Takma dişler herkese hemen takılamaz. Diş hekimi ağzınızın duru..

Takma Dişler
Ağır periodontal hastalığın ya da çürümenin sonucu olarak, tüm dişlerinizin çekilmesi gerekiyorsa diş hekiminizle birlikte almanız gereken bir karar diş hekiminiz ya da prostodon-tistiniz bir yapay diş takımı (takma dişler) hazırlar. Takma dişler, hiçbir zaman doğal dişlerin işlevini ve hissini..

Kısmi Takma Dişler
Kalıcı bir dişinizi kaybettiğinizde, onun yerine gecikmeden yeni bir diş yaptırmanız gerekir. Dişleriniz, her dişin kendi konumunu koruduğu ve aynı zamanda bitişik dişlerin kendi konumlarını korumalarına yardımcı olduğu şekilde konumlanmıştır. Bir dişinizi kaybeder ve yerine yenisini yaptırmazsanız, ..

Prostodonti
Modern dişçilikten önce, kişinin dişlerini kaybetmesi yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçasıydı. Pek az insanın yaşlandığında dişleri kalıyordu. Oysa günümüzde durum değişiktir. Giderek daha az sayıda insanın dişlerinin çekilmesi ve yerine takma dişlerin konulması gerekmektedir. Kalıcı bir dişinizi kayb..

Alt Çene Eklemi Sorunları
Belirtiler -Çene kaslarında hassasiyet kulağınızınönünde bir ağrı, -Ağzınızı açtığınızda, çiğnemede tıkırtı sesi veya sürtünme hissi; -Çene kitlenmesi, ağzınızı açıp kapatmakta zorluk. Alt çene eklemleri alt çeneyi iki yandan kafatasına bağlar. Diğer tür eklemlerd..

Kırık veya Çıkık Çene
Bir kazada en çok dişlerin kırılması , yerinden kopması, çenenin kırılması veya çatlaması gibi olaylara rastlanır. Çene travmaları acil durumlardır ve derhal tıbbi müdahele gerektirir. Belirtiler -Dişler üstüste normaldeki gibi oturmaz, çene kapanamaz veya hareket ..

Kayıt Sayısı : 9 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |