26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Anorektal Hastalıklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Proktit
Belirtiler -Dışkıda, kan balgam veya cerahat bulun­ması, -Kabızlık, -ishal, -Şiddetli rektal ağrılar, -Ateş. Proktit, rektumun iltihaplanmasıdır. Bu bir enfeksiyondan (bakteri veya virüs) kaynakla­nabilir. Ülserleşmiş kolitin veya Crohn hastalığı­nın belirtisi d..

Anorektal Apseler
Belirtiler -Cerahat çıkması, -Ateş, -Anal yolun içinde veya etrafında rahatsız­lık hissi, -Dışkının çıkışına aşırı duyarlı veya bu ha­reketten rahatsız olmak. Anorektal apseler, anüsün çevresindeki bölgeyi etkiler. Bunların bazıları fissürlerin ne­den olduğu enfe..

Anal Kaşınma
Pruritus ani de denen anal (ma­kat bölgesi) kaşınma sık rastlanan can sıkıcı bir sorundur. İnatçı anal kaşınma, çocuklar­da ve yaşlılarda daha sık görülen bir durumdur. Çocuklarda bu du­rum, sık rastlanan bir parazit olan kılkurdunun varlığına bağlı olabilir. Yaşlılarda ise neden, yaşlanan deri­nin..

Anal Fissürler ve Fistüller
Anal (anüse ait) fissür oldukça ufak ve sık rastlanmayan bir aşın­madır. Bu anal sfinkterden (kas) başlar ancak kanalın içine uzanır. Dışarı çıkma sırasında acı verebilir ve dışkıda kan izleri bırakabilir. Bu durum kadınlar arasında daha yay­gındır. Ekseriyetle anal fissür lifli, posalı yiyecekler y..

Hemoroidler (Basur)
Belirtiler - Tuvalet kağıdında, klozetde veya dışkıda görülen parlak kırmızı kan, Anüste yumuşak doku çıkıntısı, Özellikle bağırsak hareketleri sırasında hassasiyet. Emoroidler anüste, rektumun ve anüsün en alt kısmını örten zarın hemen altında bulu­nan damar kü..

Anorektal Hastalıklar
Anüs ve Rektumla İlgili Hastalıklar) Anüs, rektumu dışarı bağlayan 3, 6 cm uzunluğunda bir kanaldır. Çember biçiminde adaleler anüse bağlı bükme kasları (kas sfin-ker) katı hazım artıklarının anüsten geçişini ve dışarı itilişini kontrol eder. Hazım sisteminin diğer kısımlarının tersine anüs basit bi..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |