26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Karaciğer Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Karaciğer Abseleri
Belirtiler -Devamlı Ateş -Üşüme -Bulantı ve kusma; -Kilo kaybı; -Karaciğerin dokunmaya karşı hassaslaşmasi; -Sarılık Bazen karaciğerin içinde bakteri veya ami­bin doğurduğu enfeksiyon nedeniyle abseler oluşur. Bakteriden kaynaklanan abseler daha çabuk ateş ve ü..

Siroz
Belirtileri Hiçbir belirti olmayabilir; -İştahsızlık-, -Kilo kaybı; -Bulantı, kusma; -Genel olarak yorgunluk ve zayıflık hissi duymak-, -Sarılık (cildin ve gözlerin sararması). -Karın ağrısı; -Bağırsak kanaması-, -Cilt altında ufak kırmızı örümcek gibi kan damarları gözükmesi veya cildin ko..

Kronik Hepatit
Belirtiler Ekseriyetle hiç belirtisi yoktur; Yorgunluk, İştahsızlık; Bulantı, kusma; Tekrarlayan ve devam eden sarılık; Hafif yüksek ateş. Kronik sarılık iki şekilde olur. Biri devam eden kronik sarılık diğeri aktif kronik sarılık. Devam eden kronik sarılık (ba..

Hepatit Aşısı
Eğer ailenizde B tipi he­patit hastası var, B tipi hepa­tit virüsüyle karşılaşabilece­ğiniz bir işte çalışıyor ya da hepatit açısından yüksek risk grubundaysanız , dokto­runuz B tipi hepatit aşısı yap­tırmanızı önerebilir. B tipi he­patit hastalığı riski taşıyanlar arasında iğneyle damara ve­rilen u..

Alkole, Toksine Ve İlaca Bağlı Hepatit
Sarılık aşırı miktarda ve devamlı (kronik) olarak alkol alınmasından meydana gelebilir. Toksin solumak veya ağızdan almak da hemen sarı­lık yapabilir veya belirli ilaçlar kul­lanılması da bu neticeyi doğurabilir. Genellikle alkol, toksin ve hapla ilgili sarılığın belirtileri akut virütik sarılığınk..

Akut virütik Hepatit
Belirtiler Sararma (cildin ve gözlerin sararması); Yorgunluk-, İştahsızlık; Bulantı ve kusma-, Koku ve lezzet alma hislerinde değişiklik; Hafif ateş. sarılık bir virüsün neden olduğu karaciğer iltihaplanmasıdır. Bazı ilaçlar ve toksinler de (bkz. Alkol, Toksin ve..

Karaciğer Hastalığı
Hazım yollan dışında karaciğer, safra ve pankreas ve safra kanalı bozuklukları da hazım organları arasındıdır. Karaciğer yalnız vücudun muntazam çalışması için gerekli birçok karmaşık görevi üstle­nir. Bu işler üç kısma ayrılın düzenleme, meta­bolizma ve detoksikasyon. Karaciğer, kanın bileşimini ..

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |