26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Safra Kesesi ve safra Kanalı Rahatsızlıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Safra ve Pankreas Kanallarının Radyolojik Muayenesi
Bu bölgelerin röntgenlerini çek­mek için iki yol vardır. Endoscopic Retrograde Cholangiopancreatography (ERCP) Bu metod safra ve pankreas kanalının röntgenini, kanalların ba­ğırsağa bağlandığı delikten endos-kop kullanarak çekmektir. ERCP`nin gayesi safra kanalındaki taşları (safra kesesi taşları) ..

Ana Safra Kanalı Kistleri
Safra kanalında oluşan kistler kanaiın anor­mal genişlemesine neden olabiiirler.Sonuçta, pankreastan salgılanan sıvılar ortak safra kana­lından geri girebileceği için iltihab ve zamanla daralma oluşabilir. Bu kistler yavaş büyüdüğü için, tam tıkan­ma oluşmadan önce yıllarca ara sıra ortaya çı­kan k..

Safra Kanalı Tıkanması
Belirtiler -Sarili; -Yüksek ateş ve üşüme nöbetleri; -Dışkının kil rengi olması; -Çay veya kahverengi idrar, -Karnın üst kısmında anormal ağrı. Tehlike Belirten İşaretler -Şok: Soğuk, ıslak ve soluk ciltle birlikte za­yıf ve hızlı nabız atışı. -Zihinsel karışıkl..

Safra Kesesi Taşları
Belirtiler -Karnın üst sağ tarafında aniden ve şiddet­le duyulan ve dönüp sağ kürek kemiğine yükselen sancı, -Ateş, -Bulantı ve bazen kusma, -İştahsızlık. Safra kesesi taşları çok görülen bir prob­lemdir. ABD`nde her yıl bir milyon yeni vaka teşhis edilir. Safra..

Safra Kesesi ve Safra Kanalı Rahatsızlıkları
Safra kesesi armut biçiminde 8-10 cm. uzunluğunda ve kabaca 3 cm. çapı olan kese­dir ve genellikle karaciğer altında sağdadır. Saf­ra kesesi karaciğerde üretilen ve ekseriyetle yemekten sonra safra kanalından onikiparmak bağırsağa gönderilen safrayı depolar. Safra, yağların sindirimin kolaylaştırır...

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |