26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Pankreas Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Konjenital Pankreas Bozuklukları
Halka Şeklinde Parkreas:Oniki parmak ba­ğırsağının çevresini saran, halka şeklindeki pankreas barsak tıkanmasına yolaçabilir. Bu durum hem çocuklarda hem de erişkinlerde görülebilir. Pankreasın bu şekil bozukluğu yemeklerden sonra midede aşırı bir doluluk hissi yaratır ve daha sonra mide bölgesinde..

Habis Pankreas Tümörleri
Belirtiler -Sırta vuran karın ağrıları, -İştahsızlık ve kilo kaybı, -Sarılık (cildin ve gözlerin sararması); -Kaşınma; -Bulantı ve kusma, -Bağırsak kanaması. Kanserden ölüm vakalarında pankreas kan­seri ciğer, kolon ve meme kanserlerinin hemen arkasından gelir...

Kronik Pankreas İltihabı
Belirtiler -Uzun süren şiddetli karın ağrıları sırta ve göğsü de vurabilir. -Ateş; -Kilo kaybı, -Karında gerginlik, -Şeker hastalığının başlaması. Belirtiler birkaç yıl boyu belli aralıklarla şid­detli krizler şeklinde ortaya çıkar. Bu tür pank­reas iltihabının ..

Akut Pankreas İltihabı
Belirtiler -Uzun süren kuvvetli karın ağrıları, bu ağrı sırta ve göğse de vurabilir. Ekseriyetle çok yemek yedikten veya içki içtikten 12-24 saat sonra başlar. -Hafif ateş; -Bulantı veya kusma; -Nemli (ıslak) cilt, -Karında gerginlik ve hassasiyet. Pankreatit pa..

Pankreas Hastalıkları
Pankreas karnın alt kısmının arkasında ya­tay olarak yerleşmiştir. Başı onikiparmak bağır­sağın duvarına yaslanır-, kuyruğu dalağa doğru uzanır. Pankreas bir bez (gudde)`dir. Bez de­mek vücudun diğer kısımlarında kullanılacak ifrazatı (salgıyı) üretme yeteneği var demektir. Gerçekte o iki bezdir. E..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |