26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Doğuştan Olan Böbrek Bozuklukları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Böbrek Radyografisi
VP olarak da bilinen intravenöz piyelografi, böbrek ve alt idrar yol­larının ayrıntılı biçimde görüntülen­mesini sağlayan bir radyografi yön­temidir. IVP, doktora böbrek işlev­leri hakkında ayrıntılı bilgi vermez. Eğer size IVP uygulanacaksa, 6 saat önceden herhangi birşey ye­memeli ve içmemelisiniz..

Mesaneden Üretere Geri Akış
Belirtiler Tekrar eden idrar yolu enfeksiyonları-, Böbrek radyografisi lekeler veya büyü­ mesi engellenmiş böbrek gösterebilir; İdrarda protein olabilir. Vesikureteral (mesaneden üretere) geri akış, çocuklarda görülen en yaygın idrar yolu problemidir. Ekseriyetle..

Sünger Böbrek
Belirtiler İki yanda ağrı, idrara çıkarken yanma veya idrarda kan; Böbrek taşları. Sünger böbrek, böbreğin toplama kanalla­rının idrarı böbrek pelvisine (böbreğin idrar toplanan kısmı) boşaltmasında bir anormallik­ten kaynaklanır. Eğer belirtileri görülürse bu ti­..

Anatomik Anormallikler
Tek Böbrek Bu terim böbreklerden sadece birinin var olması durumunda kullanılır. Diğer böbrek ek­seriyetle hiç sorun çıkarmadan iki böbreğin işi­ni görür. At Nalı Şeklinde Böbrek Böbreklerin alt uçları at nalı şeklinde birbi­rine bağlıdır. Bir böbrek radyografisi (Intrave-nöz Pyelog..

Doğuştan Olan Böbrek Bozuklukları
insanlar tek çalışan böbreğe gereksinim duydukları için anormal veya tek böbrekle do­ğan bebekler bile normal bir hayat sürerler. Doğuştan olan bozukluklar hiç belirti gös­termezler ve ekseriyetle fark edilmezler veya başka nedenlerle yapılan testler sırasında orta­ya çıkarlar. ..

Kayıt Sayısı : 5 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |