26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Taşlar, Kistler ve Tümörler ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Sistoskopi
Sistoskopi, üretra ve mesanenin iç kısmının doğrudan muayenesi açısından önemli bir tekniktir. Eğer sistoskopik bir muayene­den geçecekseniz, size genellikle lokat anestezi verilir ve bu kısa iş­lem sırasında uyanık kalırsınız. (Ço­cuklara genellikle genel anestezi verilir.) Bu işlemde dar bir tüp ..

Mesane Kanseri
Belirtiler idrarda kan; Pelvik sancı (ön ve yanlardaki kalça kemiklerinde sancı); İdrar yapmada zorluk; Erkek mesane kanseri olması riski kadınlardan üç kat daha fazladır. Amerika`da her yıl yaklaşık kırk bin yeni mesane kanseri olayı teşhis edilir ve onbeşbinden ..

Böbrek veya Ureter Kanseri
Belirtiler idrarda kan; Bel boşluğunda sancı; Muayene sırasında karında sertlik hissedi- lebilir; Kilo kaybı; Bitkinlik; Zaman zaman ortaya çıkan ateş; Böbrek ve ureterin aşağıda belirtilenler de dahil olmak üzere değişik kanser çeşitleri var­dır. Böbrek..

Böbrek Kistleri
Belirtiler Genellikle hiç bir şey; Bazen bel boşluğunda ağri; Bazen idrarda kan; Böbrek kistleri, böbreğin kanserli olmayan lezyonlarıdır. Bunlar genellikle yuvarlağımsıdır ve içlerinde suya benzer bir sıvı bulunur. Kan­serin aksine, bir kist genellikle yavaşça bü..

Mesane Taşları
Belirtiler Bazı olaylarda enfeksiyon; idrar akışının kesintiye uğraması; Peniste sancı; Belli pozisyonlar dışında idarara çıkamama; İdrarda kan; Mesane taşlarının birçoğu bir başka ürolo­jik sorunun sonucu olarak ortaya çıkar. İdrar yolu enfeksiyonu ve büyüyen p..

Böbrek Taşları
Belirtiler - Genellikle bel boşluğunda (böğürde) baş­layan ve hafifletmek için uyuşturucu bir ilacın alınmasını gerektirine kadar gittikçe kötüleşen, yavaş yavaş artan sancı; - Taş aşağı idrar yoluna (uretere) doğru iler­ledikçe bel boşluğu ve kasık, vulva veya testis..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |