26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kan Damarları Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Renal Ven Trombozu (Böbrek Toplardamarı Tıkanması)
Belirtiler Sırtın alt kısmında ve böğürde ciddi sancı; İdrarda büyük miktarda protein. Böylesi bir durumda, böbrekten çıkan ven-de (toplardamarda) bir kan pıhtısı (tromboz) gelişmiştir. Bu, karın veya sırtta önemli bir travmadan hemen sonra çıkabilir. Bu, renal ven..

Malign Hipertansiyon
Acil Durum Belirtileri Kan basıncında ani artış; Görmede bulanıklık, ciddi baş ağrısı; Nefes darlığı; Göğüste ağrı; Nöbetler. Bu durum, genellikle hipertansiyon tedavisi gören şahıslarda ortaya çıkan acil tedavi duru­mudur. Tam olarak anlaşılmayan nedenlerle, ka..

Renal Arter Stenozu (Arter Daralması)
Belirtiler Genellikle hiç bir şey; Hipertansiyon. Renal arter stenozu, renal arterin böbreğe girmeden önce blokaja maruz kalmasıdır. Bu­nun sonucu da, tedavisi güç olan hipertansiyo­nun gelişmesidir. Tüm hipertansiyon olaylarının %1 ile 2`si arasında bir bölümün n..

Akut Arteriel Okluzyon (Tıkanma)
Belirtiler Böğürme veya karında aniden sancının başlaması; idrarda kan; Renal arterin akut blokajı (tıkanması) karın veya yan tarafta herhangi bir yaralanmadan sonra ortaya çıkabilir. Bazen de kalp hastalığı olan şahıslarda ortaya çıkar. Böylesi şahıslarda, kah pı..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |