26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Böbrek yetmezliği ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kronik Böbrek Yetmezliği
Belirtiler Anormal idrar tahlili sonucu-, Hipertansiyon; Kilo kaybı; Kusma; Keyifsizlik; Başağrısi; idrara çıkmada azalma; Bitkinlik; Zihin bulanıklığı; Kas seyirmeleri ve kramplar; Gastrointestinal kanama; Ciltte sarımsı kahverengi sertlikler; Kaşınma. ..

Böbrek Diyaliz Tedavileri
Kronik ve geriye dönüşü ol­mayan börek yetersizliği olan j şahıslara böbrekleri işlerliğini yitir­dikten sonra da yaşama şansı ver­mek için diyaliz ve böbrek naklinin uygulanması geçtiğimiz otuz beş yıl içerisinde ortaya çıkmıştır. Diyaliz, böbrekler kendi başlarına işlevlerini göremediği zaman kand..

Akut Böbrek Yetmezliği
Belirtiler Sıvı rentasiyonu (sıvının atılamaması ne­ deniyle aşırı toplanma); Gastroeentestinal (sindirim) sisteminde kanama; Nöbetler; Koma. Akut böbrek yetmezliği, böbreklerin kan­daki atık maddeleri atması işlevinde ani bir bo­zulmayı tanımlamak için kullanı..

Böbrek Yetmezliği
Böbrek yetmezliği, böbreklerin kandaki ar­tıkları süzme görevini yerine getirememesi du­rumu olarak tanımlanır. Böbrek yetmezliği; en­feksiyon, yaralanma, toksinlere maruz kalma, muhtelif böbrek hastalıkları ve diyabet (şeker hastalığı), sistemik lupus eritematozus veya "sickle" (olarak şekil göster..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |