26 Şubat 2024, Pazartesi
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Genel Enfeksiyonlar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 13 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kuduz
Belirtiler - Ağrı ve hayvanın ısırdığı yerde renk değişimi, - Deri duyarlılığı, - Ağızdan fazla salya akması, - Sakin durumda iken öfkelenme, - Ölümlere sebep olan konvülsüyonlar ve felçler. Kuduz, beyni etkileyen virüsler tarafından meydana getirilir. İnsan..

Vücut Isısı Nasıl Ölçülür ve Derece Nasıl Okunur?
Normalde vücut ısınızın belirli bir düzeni vardır; sabahlan daha düşüktür, gün boyunca giderek artar ve akşamüstü ya da gece en yüksek düzeyine ulaşır. Vücut ısınız gün boyunca ortalama olarak 0.5sC kadar değişir ve genellikle 37.5C`i aşmaz. Derecenizde 37C`i gösteren işaret tek rehberinizdir. Bunu..

Tetanoz
Belirtiler - Çene, boyun ve diğer kaslarda sertlik ve spazm; - Zedelenme; - Ağrılı ve istem dışı hareketler. Tetanozu toprakta bulunan bakterilerin sporları yapar. Hava yoluyla giren sporlar (mikroplar) vücutta derin dokulara yerleştiğinde toksin ve tetanospaz..

Nedeni Bilinmeyen Ateş
Ateş, vücudun enfeksiyona karşı en sık gösterdiği reaksiyondur. Ancak ateş, mutlaka bir enfeksiyonunuz olduğu anlamına gelmez. Ateş, enfeksiyona bağlı olmayan bazı hastalıkların bir belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Ancak nedeni saptamak bazen mümkün olmayabilir. Eğer vücut ısınız 3 haftadan uzu..

Bruselloz (Malta Humması)
Belirtiler - Ateş, titreme ve gece terlemeleri; - Yorgunluk; - Baş ağrısı; - İştah kaybı; - Eklem ağrıları; - Lenf nodülü şişliği. Amerika`da yaygın değildir. Bu hastalık Brusella denilen ve 3 çeşit olan bakteri tarafından meydana gelir. Bu bakteri türleri sı..

Tifo
Belirtiler - Ateş; - Baş ağnsi; - Zayıflık ve yorgunluk; - Boğaz ağrısı; - öksürük; - İshal Acil Belirtiler - Vücut ısısında ani düşme; - Şokla birlikte idrarda azalma, uyuşukluk ve bilinç düzeyi değişiklikleri. Tifo salm..

Tifüs
Tifüs insanlara pireler veya daha basit biçimde iri farelerdeki pirelerden geçer. Esas olarak haşerelerin kolayca üreyebileceği yerlerde yaşayan insanlarda meydana gelir. Bu Amerika`da enderdir. Hastalık ortaya çıktıktan iki hafta sonra yüksek ateşi ve üşümeyi takip eden kişide öksürük, baş ağrısı, ..

Lyme Hastalığı (Kene Isırması)
Belirtiler - Işınlan yerde karakteristik kırmızı döküntü; - Başağrısi; - Ateş ve üşüme; - Vücut ağrıları; - Eklem şişmeleri ve artrit. Connecticut-Lyme`da yaşayan çocuklar arasında yaygın biçimde ortaya çıktığı için Lyme hastalığı olarak isimlendirilmiştir. ..

Grip Aşıları
Her yıl sağlık kuruluşları tarafından gribin engellenmesi amacıyla aşı yapılması önerilir. Biz de, bağışıklık sistemi zayıflamış, kronik kalp veya böbrek hastası olanlar, kistik fibrozisiolanlar veya şiddetli şeker hastalığı olanlar için ısrarla aşı olmayı tavsiye ediyoruz. 65 yaşın üstündeki insa..

Kronik Yorgunluk Sendromu
Son zamanlarda uzun süreli yorgunluk, güçsüzlük, konsantrasyon azalması ve belleğin zayıflaması şikayetleri olan kişiler yeniden dikkat çekmeye başlamıştır. Vakaların bazılarında Epstein-Barr virüs testlerinin pozitif olması kronik enfeksiyoz mononükleoz teşhisinin konmasına neden olmaktadır. Stres..

Influenza (Grip)
Belirtiler -Ateş ve üşüme; -Boğaz ağrısı; -Öksürük; -Adele rahatsızlığı ve ağrısı; -Yorgunluk ve zayıflık; -Burun tıkanması. Grip , ev içinde yaşayan aile bireylerinde, okullarda veya insanların beraber olduğu yer¬lerde yaygın bir şekilde ortaya çıkan bir h..

Enfeksiyoz Mononükleoz
Belirtiler -Ateş; -Boğazda boyunda şişlik; -İştah kaybı, yorgnluk ve bitkinlik, adele ağrıları; -Lenf bezlerinin şişmesi; -Karın bölgesinin sol tarafının üstünde ağrı. Enfeksiyoz mononükleoz, hastalık meydana getiren Herpes Zoster (sempatik ganglionla-rın h..

AİDS
Belirtiler -Uzun süreli açıklanmayan yorgunluk; -Lenf nodüllerinin açıklanmayan şişliği; -On günden daha uzun süren ateş; -Gece terlemesi; -Açıklanmayan kilo kaybı; -Derideki renk bozulumu ve iyileştirileme yen mukoz membran iltihapları; -ilerleyen, açıklana..

Kayıt Sayısı : 13 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |