30 Mayıs 2023, Salı
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Parazit Enfeksiyonları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kancalı Kurt
Belirtiler - Kuru ökrüsük ve solunum zorluğu; - Hafif ateş; - Halsizlik ve yorgunluk; - İştahsızlık; - ishal ve ülsere benzer karın ağrısı; - Solgunluk. Bu kurt tporik ve subtropik bölgelerde yaygındır. Kurtçuk (larva) ciltten girene kadar ıslak toprakta ya..

Ascariasis (Solucan)
Belirtiler - Kusma, arkasından karın ağrısı ve şişme; - Öksürme, hırıltı veya nefes (solunum) alma zorluğu. Ascaris lumbricoides yuvarlak kurtların en büyüğü ve en yaygın bağırsak kurdudur, insan dışkısının gübre olarak kullanıldığı her yerde veya yeterince tem..

Strongyloidosis (İplik Kurdu)
Belirtiler - Ufak kaşıntılı lekeler; - ishal, bazen kabızlık; - Karın ağrısı; - Karında şişkinlik. İlmi adı strongyloides stercoralis olan ufak kurtlar strongyloides`e neden olur. Buna iplik kurdu da denir. Tropikal ve subtropikal bölgelerde görülür. Ancak ba..

Kıl Kurdu
Belirtiler - Geceleri makatta şiddetli kaşıntı; - Uykusuzluk, huzursuzluk, tedirginlik; - Mide ve bağırsakta hafif belirtiler. Bu kurtların tek konağı insandır. Bağırsakların alt kısmında yaşarlar. Geceleri dişi kurt makattan dışarı çıkar, çok sayıda yumurta b..

Trişinozis
Belirtiler - İshal ve kramplar; - Kırıklık; - Ateş; - Adale ağrısı ve hassasiyeti; - Yüzün şişmesi. Trichinella spiralis deniz hayvanları dahil çoğu et yiyenlerin bağırsaklarında yaşar. Dişi solucanın bıraktığı kurtçuklar adalelere girer ve kist yapar. Mikr..

Tenya (Şerit)
Belirtiler - Dışkıda yumurtalar veya giyeceklerde ve yatakta veya dışkıda parazit parçalarının bulunması; - Açlık hissi, hafif baş dönmesi, yorgunluk; - İştahsızlık, kilo kaybı, kusma ve hassasiyet belirtileri. İnsanlarda görülen şeritler sadece 6 türdür (en ..

Sıtma
Belirtiler - Üşüme, ateş ve terleme; - Baş ağrısı; - Adele ağrısı; - Kansızlık. Sıtmayı birinci derecede dişi Anofel sivrisineği yayar. Ayrıca kan nakilleri sırasında, hasta anneden rahimdeki bebeğe ve uyuşturucu bağımlıları aynı iğneyi birbirlerine geçirirke..

Kayıt Sayısı : 7 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |