01 Nisan 2023, Cumartesi
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Böceklerin Sebep Olduğu RahatsızIıklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kene
Belirtiler - Kaşıntı, - Kenelerin bulunması; - Kırmızı dairelerle çevrilmiş ufak sertlikler. Keneler ufak, yassı ve kanla beslenen böceklerdir. Yüksek çim ve fidanlıklarda ve koruluklarda yaşar, gelip geçen hayvanlara veya insanlara yapışırlar. Böyle bir yerde..

Pireler
Belirtiler - Bir noktada kırmızılık; - Şiddetli kaşıntı. Pireler köpeklerden, kedilerden, insanlardan ve diğer hayvanlardan kan emen böceklerdir. Fevkalede zıplama yetenekleri ile bazen evcil hayvanlardan sahiplerine yayılırlar. Bırakılan yumurtalar çatlar ve o..

Bit
Belirtiler - Yoğun kaşınma; - Saç diplerinde ve giysilerde bit; - Saç tellerinde yumurtalar. Bit, kalabalık binalarda kötü sağlık şartlarında yaşayanlar arasında görülen ufak parazit böceklerdir. Genellikle okul talebeleri arasında yaygındır. Kirli klozetlerde..

Uyuz Hastalığı (Scabies)
Belirtiler - Geceleri kaşıntı; - Ciltte ince kalem gibi çizgiler. Uyuz da, büyüteçsiz görülemeyecek kadar çok ufak parazit olup, çok şiddetli kaşınmaya neden olur. Genellikle kaşıntı gece artar. Dünyanın her yerinde, her grup insanda ve her yaşta görülür. Ekser..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |