26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Cinsel ilişki Yoluyla Geçen Hastalıklar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Zührevi Siğiller
Belirtiler - Tenasül organları bölgesinde siğiller. Zührevi siğillerde aynı zamanda tenasül organları iğilleri de denir. Human (insan) Papillo-mavirus`u (HPV) bu hastalığa sebep olur. Virüs ciltte siğiller yapar. Zührevi siğiller hem kadınları hem erkekleri etki..

Güvenli Seks
Her yıl dünyada cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalananların sayısı artmaktadır(AlDS hastalığı hem heteroseksüeller hem de homoseksüeller arasında yaygınlaşmaktadır). Bazıları "güvenli seks" tartışmasına tepki verebilir, ancak hangi davranışların sizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı hastalığa yaka..

Genital Herpes
Belirtiler - Genital bölgede (kadınlarda) veya peniste (erkeklerde) acı ve kaşıntı; - Su toplamaları (vesiküller) veya açık yaralar (ülser). Herpes Simplex virüsü (HSV) cilt iltihabına neden olur. Genital bölgeyi (ekseriyetle HSV-2) veya ağız ve dudakları (ekse..

Frengi
Belirtiler Birinci Derecede Belirtiler - Genital (tenasül organları) bölgede, rektum dil ve dudaklarda ağrısız yaralar; - Kasıkta büyümüş lenf bezleri. İkinci Derecede Belirtiler - Ciltte kızarıklı..

Klamidya
Belirtiler - Sancılı idrara çıkış; - Vajinadan (kadınlarda) veya idrar yolundan (erkeklerde) gelen akıntı. Chlamydia trachomatis bakterisi erkeklerde ve kadınlarda genital (tenasül organlarına) klamidya enfeksiyonuna neden olur. Bu organizma (bakteri) vajina ve..

Bel Soğukluğu
Belirtiler - İdrar yolundan (üretra) koyu kalın cerahat gibi akıntı; - Yanma, sık idrara çıkma. Bel soğukluğu Neisserial gonorrhoeae bak-: terileri neden olur. Çabuk bulaşan bir hastalıktır. En çok 15-29 yaş grubunda görülür. Ekseriyetle cinsel ilişkiden geçer...

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |