26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kalp ve Kan Damarları Hastalığı ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kontrol Edilemeyen Risk Faktörleri
Cinsiyet, yaş, genetik değiştirilemez. Bunlar size ait olan özelliklerdir. Yine de bu özelliklerin yapılarını ve kalp hastalığı için risk faktörü olup olmadıklarını bilmeniz gerekir. Yaş Kalp krizi için bir risk faktörü olsa ve ilgili hastalıkları aıtırsa bile tek başına kalp hastalığı iç..

Anormal Kan Yağı Düzeylerinin Tedavisi İçin İlaçlar
Diyet değişikliğinin derecesi ve anormal kan yağı düzeylerinin düzeltilmesi için ilaç kullanmak gerekip gerekmediğine ilişkin kararlar, sağlığınızın her yönünü bilen doktorunuz tarafından alınmalıdır. Tedavi başladıktan sonra, doktorunuz tedavinin etkililiğini belirlemek ve ek önlemlere (ilacın doz..

Yaşam Biçimi
Eğer hareketsiz bir yaşam biçiminiz varsa veya düzenli bir şekilde egzersiz yapmıyorsanız, kalbinizin kapasitesinin düşmesine izin vermek zorunda kalırsınız, çünkü herhangi bir kas gibi kalbin de kendi kas tonunu, dayanıklılığını (bir hareketi yorulmadan üst üste yapabilme yeteneği) ve vücudunuz içi..

Beslenme ve Kan Yağı Düzeyleri: Yediğiniz Şeyler Fark Yaratabilir
Yüksek bir kan yağı düzeyini düşürmek için, diyet değişiklikleriyle işe başlayın. Trigliserid düzeyiniz çok yüksekse, alkolden uzak durun. Aşırı kiloluysanız, zayıflayın. Kesin olarak yağsız bir bedene ulaşmaya çalışın. Şekerli soslar, toz şeker ve şekerle tatlandırılmış alkolsüz içecekler gibi basi..

Şeker Hastalığı
Diabet vücuttaki şeker metabolizmasının bozukluğu sonucunda ortaya çıkan ve insülin eksikliği ile belirginleşen bir hastalıktır. İnsülin veya diğer antidiabetik ilaçların kullanımı bu hastalık için risk faktörü olarak kalmaya devam eder. Vücut kan şekeri seviyesinin artması genellikle artmış yağ dü..

Obezite - Şişmanlik
Eğer ağırlığınız, ideal ağırlığınızın %20 veya daha fazlasını geçiyorsa bu durumda şişman (obese) sayılırsınız. Eğer adeleli bir yapıya sahip iseniz şişman sayılmazsınız, çünkü boy ve ağırlık normları adaleli yapıya sahip olanlar için geliştirilmemiştir. Adaleli insanlarda yağ oranı nispeten azdır. ..

Kan Yağı Ölçümleri Ne Anlama Gelir?
İlk olarak, bir test yeterli değildir. Kan yağının üç ölçümünün de (toplam kolesterol, HDL kolesterolü ve trigliseridler) iki kez ya da daha fazla yapılması gerekir. So-nuçlardaki büyük farklılıklar, bir laboratuvarın hata yaptığını düşündürür. Birbirine uyan iki değerler kümesi varsa, bu sayıları ..

Kolesterol ve Yağlar
Ateroskleroz riskini artırdığı ve vücudumuz üzerinde olumsuz komplikasyonlara sebep olduğu için kan kolesterol ve yağ konsantrasyonumuza dikkat etmemiz gerekir. Ayrıca kolesterol ve yağlar kalp krizlerine ve koroner arter hastalıklarına sebep olabilirler. Eğer kanınızda yüksek düzeyde kolesterol va..

Kontrol Edilebilir Risk Faktörleri
Aterosklerozun gelişmesine katkıda bulunan oldukça fazla faktörler vardır. Bu risk faktörleri etkilerini yıllar sonra gösterirler. Yüksek kan basıncı artmış kolesterol (yağ) seviyesine bağlı olarak ortaya çıkan hasarı artırır. Tuz, tüketimi kısıtlayarak ve öngörülen ilaçları alarak kan basıncının k..

Ateroskleroz (Damar Sertliği Nedir?)
Sağlıklı arterler, sağlıklı kaslar gibi esnek ve elastikidir, iç kısımlarındaki kanın rahat akışını sağlamayan pürüzsüz ve düz bir yol vardır. Ateroskleroz yağ moleküllerinin arter duvarına yapışarak orada birikmesi durumu olarak tarif edilir. İsmi Yunanca`dan gelir. Bu hastalıkta tabakalaşan kan hü..

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |