26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kalp ve Damar Sağlığı ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Isınma ve Soğuma
Her egzersiz çalışması bazı esneme hareketleriyle, örneğin hafif bir koşma ya da yürümeyle başlamalı ve bitmelidir. Kalbinizin yanı sıra kaslarınızın da hız değişikliğine ayarlanmaya ihtiyacı vardır...

Başlarken
40 yaşın üzerindeyseniz, hareketsizseniz, aşırı şişmansanız, şeker hastasıysanız ya da sigara içiyorsanız, yüksek tansiyonunuz, böbrek rahatsızlığınız ya da başka bir önemli sağlık sorununuz varsa veya yakın bir akrabanız 50 yaşından önce kalp krizinden öldüyse, bir egzersiz programına başlamadan ön..

Yürüme ve Aerobik Egzersiz
Yürümek özel bir atletik beceri gerektirmediği için çok kişi için çekicidir. En önemlisi keyifli, rahat ve ucuzdur ve tek başına ya da arkadaşlarınızla birlikte yapabileceğiniz bir egzersizdir. Düzenli bir program temelinde canlı bir şekilde yürümek, vücudunuzun, efor harcarken oksijen tüketme kabil..

En İyi Egzersiz Türü Hangisidir?
İdeal olarak, sürekli etkinlik içeren, ama kaslarınız ve eklemlerinize mümkün olduğu kadar az baskı yapan bir egzersiz programı istersiniz. Yürüme, yüzme, bisiklet, jogging, paten ve kayak çok uygundur. Tenis, basketbol ve dans da aerobik olabilir, ama her biri aerobik değeri azaltan faaliyetsizlik ..

Ne Sıklıkta Antrenman Yapmam Gerekir?
Kardiyologlar, fiziksel kondisyon için, haftada en az üç ilâ beş kez eforlu aerobik antrenmanı yapılması gerektiği konusunda fikir birliği içindedirler. Kalp atım hızınız, her antrenman süresi için hedef bölgeniz (yaşa göre ayarlanmış azami kalp atım hızınızın yüzde 70 ilâ 80`i) içinde olmalıdır. He..

Nabız Nasıl ölçülür?
Nabız hızının bilmek, bir egzersiz programını değerlendirmenize yardımcı olabilir. Kalp ilaçları alıyorsanız, nabzı kaydetmek ve sonuçları doktorunuza bildirmek, doktorun verilen ilaçların etkili olup olmadığını belirlemesine yardımcı olabilir. Göğsünüze bir kalp pili yerleştirildiyse, nabız hızı, b..

Antrenmanlar Ne Kadar Zorlayıcı Olmalıdır?
Kalbin atım hızı ile egzersizin yoğunluğu ve süresi arasında dolaysız bir ilişki vardır. Egzersiz ağırlaştıkça, azami kalp atım hızına ulaşılana kadar, kalp atım hızı (nabız) yükselir. Doktorunuz sizin için bir hedef kalp atım hızı hesaplayabilir. Hedef kalp atım hızınız, kalp-akciğer sağlığını art..

Aerobik ve Anaerobik Egzersiz
Tüm egzersiz tipleri eşit değildir. Aerobik egzersiz kalp-damar sağlığını arttırır. Esas olarak "oksijenle egzersiz"dir. Böyle bir aktif egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın. Aerobik bir antrenman, vücudunuzun sürekli olarak fazla oksijen ve kalori kullanmasını sağlayan bir antren..

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |