26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Yüksek Tansiyon ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Yüksek Tansiyonda İlaç Tedavisi
Hayat tarzı ile ilgili kilo verme, egzersiz ve uygun diyet, uzun süreli kullanılacak olan tansiyon düşürücü ilaçlara tercih edilir. Bununla birlikte bazı olaylarda bu tedavilerin ilaçla birleştirilmesi gerekir. Yüksek kan basıncı oldukça geniş komplikasyonlara sebep olur. Bu komplikasyonların tedavi..

Yüksek Tansiyonunuz İçin Yapabileceğiniz Şeyler
Olayların çoğunda tansiyonu yükselten kesin sebep bilinmez. Bununla birlikte mevcut durum etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Aslında uygun bir tedavi ile yüksek tansiyon normal seviyesine çekilebilir. Bunun için hipertansiyonun tüm kötü sonuçlarından kaçınılmalıdır. Yüksek tansiyonda doktorunuzun..

Tansiyonunuzu Nasıl Ölçersiniz?
Eğer yüksek, kan basıncına sahipseniz kan basıncı ölçümü tedavinizin bir parçası niteliğinde olacaktır. Kendi kan basıncınızı (tansiyonunuzu) evde de ölçebilirsiniz. Sphygmomanometre de denilen tansiyon ölçme aletlerinin çeşitli türleri vardır. Bunlar mekanik olarak ve elektronik olarak ölçüm yapab..

Yüksek Tansiyonun Komplikasyonları
Tedavi edilmeyen yüksek kan basıncı vücudun değişik yerlerinde hasar meydana getirir. Kalp krizi böbrek hasarı, felç, görme kaybı ve diğer koplikasyonlarla sonuçlanır. Kan Damarı Hasarı Kan damarlarınız uzun bir süre yüksek kan basıncına maruz kaldığında, damarlarda kalınlaşma görülür. Ar..

Yüksek Tansiyon Nedenleri
Yüksek kan basıncı durumlarının çoğunda başlıca karakteristik olay, kan akışına karşı direncin artmasıdır. Bu eğer kan damarlarınız daralmışsa meydana gelebilir. Kalbiniz aynı miktar kanı pompalamak için daha fazla çalışmak zorunda kalır ve pompalanan kanın basıncı yükselir. Genelde yüksek kan bası..

Normal Tansiyon
Normal kan basıncı 120/80 mm. civa basıncıdır. Yani kalbin sistoi fazında maximum efor sarfederken meydana getirdiği basınç 120 mm. civa basıncına, diastol fazında başka bir deyişle atımları arasındaki dinlenme fazında meydana getirdiği basınç 80 mm. civa basıncına eşittir. Kan basıncını belirleyen..

Kayıt Sayısı : 6 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |