26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kalp Kapağı Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Kalp Kapağı Ameliyatı
Bazı durumlarda, kalp kapağı sorunları tedavi gerektirmez. Tedavi gerekliyse, ilaç tedavilerini ya da kalp valvuloplastisi (bkz. Kalp Kapağının Onarılması) denilen bir yöntemi içerebilir. Ancak bazen en iyi seçenek açık kalp ameliyatıdır. Açık kalp ameliyatı terimi, göğsün açılmasını ve kalp bozukl..

Triküspit ve Pulmoner Kapak Problemleri
Ender olarak bu kapaklarda da fonksiyon bozuklukları ortaya çıkabilir. Üst boşluklardan olan kan akışı sağ atriumdan Triküspit kapaklar vasıtasıyla sağ ventriküle doğru olur. Sonra sağ ventrikülden pompalanan kan pulmoner kapaklar vasıtasıyla oksijenlenmek amacıyla pulmoner arter içinden akciğerlere..

Kalp Kapağının Onarılması (Valvuloplasti)
Daralmış bir kalp kapağınız (stenoz) varsa, kan dolaşımınızı sınırla yabilir ve bu kalp büyümesi gibi komplikasyonlara yol açabilir. Sorun açık kalp ameliyatıyla tedavi edilebilir (bkz. Kalp Kapağı Ameliya tı), ama doktorunuzun tavsiye ede bileceği başka bir seçenek balon valvuloplastisidir. Kalp k..

Aort Kapağı Problemleri
Belirtiler - Hiçbir belirti olmayabilir - Hareketlerde zayıflık - Nefes darlığı - Göğüs ağrısı - Bayılma nöbetleri. Aort kapağı kanın kalbin ana pompalama merkezinde vücudun ana arterine geçmesini sağlar. Bu kapak 3 adet kap şeklinde bir dokuya sahiptir. Bu ..

Ekokardiyogram: Sesle Görüntü Elde Etme
Ekokardiyöğfaf (teşhis için kullan kardiyak ultrasonlu muayene) gelişinceye kadar doktor veya kardiyoloji uzmanı fiziksel muayene veya klasik EKG kullanarak kalbin fonksiyonlarını ve durumlarını inceleyebiliyordu, şimdi ise kalbin kendisini direkt olarak görmek bu cihazla mümkün hale gelmiştir. Bu ..

Mitral Kapak Sarkması
Belirtiler - Hiçbir belirti olmayabilir - Çarpıntı atakları - Göğüs ağrısı Kalbin sol tarafında yerleşmiş bulunan mitral kapak atriumu ventriküle bağlar. Fonksiyon normal ise 2 tabakadan meydana gelen Mitral kapak üst kalp boşlukları arasındaki kanın hareketin..

Mitral Kapak Problemleri
Belirtiler - Hiçbir belirti olmayabilir. - Özellikle egzersizden sonra olmak üzere nefes darlığı. - Kolay ve çabuk yorulma - Sık sık bronşit nöbetleri - Göğüs rahatsızlığı veya çarpıntı. Kalbin sol tarafında Mitral kapaklar artriumları ventiküllere bağlarlar..

Enfektif Endokardit (bulaşıcı kalp iltihabı) : Korunma ve Önleme
Şekil bozukluğu gösteren bir kalp ya da kalp kapağıyla doğduysanız; kalp kapaklarınız akut eklem romatizmasından hasar gördüyse; ya da yapay bir kalp kapağınız varsa enfektif endokardite eğitimlisinizdir. Kalpteki sorun önemsiz olsa ve hiçbir zaman herhangi bir güçlüğe yol açmasa da ya da kalp kusur..

Enfeksiyöz Endokardit
Endokardium kalbin iç kısmında bulunan ve kalp kapaklan ile boşluklarını kaplayan bir zardır. Enfeksiyöz endokardit meydana geldi ğinde, kalpte mikropların olduğu yerde çoğal ma ortaya çıkar. Eğer normal sağhk!; bir öibe sahip iseniz bu şekilde enfeksiyöz endokardite bulaşmış olursunuz. Bununla bir..

Kalbe Bağlı Ani Ateşli Romatizma
Majör -önemli işaretler- (Teşhis için bunlardan en az iki tanesi gerekir) - Kalp enflamasyonu - Bir eklemden öteki ekleme geçen Artrit (eklem iltihabı) - Kontrolsüz yüz veya kol bacak hareketi (korea) - Deride kırmızimtrak dökülmeler. - Deri altı lenf düğüml..

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |