26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Kalp Kası ve Perikardi Hastalıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Perikardit
Belirtiler - Boynun sol tarafına, omuza, sırta ve üst ile alt karın bölgesine yayılan göğüs ağrıları. - Nefes darlığı. - Karın şişmesi. Perikardiyum kalbi kuşatan bir kılıf olarak tanımlanır. İç kısmı oldukça düzgün yapıda olup dış kısmı ise Fibröz (sert doku..

Miyokardit
Belirtiler - Ateş - Göğüs ağrısı - Eklem ağrısı - Anormal kalp atışları. Kalp dokusunun orta tabakasına miyokar-diyum denir. Adından anlaşılacağı gibi miyo-kardiyum kas dokusunun adıdır. Akut miyokardit kalbin kalp kasının iltihabıdır ve genellikle çeşitli en..

Kalp Nakli
Kalp nakli 20 yıldan uzun bir süredir artan bir başarıyla uygulanmaktadır. Artık tüm dünyada birçok hastanede yapılmaktadır. Kimlere Kalp Nakli Yapılır? Kalp nakli tüm kalp sorunlarına yönelik bir çözüm değildir. Aslında yalnızca belirli türde kalp hastalıkları olan birkaç kişi için uygun..

Kardiyomiyopati
Belirtiler - Kısa süreli çarpıntı atakları - Nefes darlığı - Zayıflık - Bayılma - Sıvı toplanması (ödem) Kalp kasında bir hasar meydana geldiğinde oluşan bozukluğa kardiomiyopati denilir. Kar-diyomiyopati birçok yapıda ortaya çıkar. Gen..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |