26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Dolaşım Sorunları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Hipotansiyon
Hipotansiyon tansiyon düşüklüğüdür. Aşırı kan kay-jj bı, şok ateş, kanser ve belli i enfeksiyonlar neticesinde 1 kan basıncı düşer. Böyle va-kaların tedavilerinden biri de kan basıncınızı normal düze-yine getirmektir. Kronik (uzun süreli) kan basıncı düşüklüğü yaygın bir durum olup gebelikte, yük- ..

Donma
Belirtiler - Uzun süre soğuğa maruz kalındığında sert, solgun, soğuk bir deri - Derinin beyazlaşması - O bölgedeki duyu kaybı - Tenin kırmızılaşması ve buzun erimesinden sonra ağrı Deriniz veya derialtı dokularınız donduğunda bu olaya donma (soğuk ısırması) ..

Buerger Hastalığı
Bu hastalığın belirtileri 1908 yılında Leo Beurger adında bir Amerikalı doktor tarafından tanımlanmıştır. El ve ayak damarlarının tutulmasına neden olan ve ender görülen bir hastalıktır. Ayak ve el derisinde ağrı, rahatsızlık ve yara gelişir ve sonuçta amputasyon gerekli olur. Bunun sebebi kol ve ba..

Raynaud Sendromu
Belirtiler - El parmaklan ve ayak parmakları beyaz renkte ve soğuk olup devamlı ağrımaktadır. - Deri iyileşmeden önce mavi veya kırmızı renge dönebilir. Bu hastalık 100 yıldan da fazla bir zaman önce bir Fransız doktoru tarafından bulunmuştur. Raynoud hastalığ..

Varis
Belirtiler - Bacak derisi altında görülebilen genişle miş venler - Ayakta rengin griye dönüşmesi - Ayak eklemi civarında deri ülserleri Varikoz venler deri yüzeyine yakın yerlerde venlehn büklüm büklüm olması ve genişlemesi neticesinde oluşur. Herhangi bir ve..

Tromboflebit
Belirtiler - ilgili sahada ağrı ve rahatsızlık - Kırmızılık ve şişme Venler (toplardamarlar)`de kan pıhtısı ve ek olarak enflamasyon (iltihap) meydana geldiğinde ortaya çıkan olaya tramboflebit denilir. İsmi Yunancadan gelir. İsmi en uygun olarak flebit şeklin..

Aort Anevrizması
Belirtiler - Genellikle hiç belirti vermez. - Abdomen (karın) bölgesinde nabız hissi. Anevrizma, arterin anormal bir şekilde genişlemesidir. Arter duvarının zayıflaması ve kan pompalandığında yumurta gibi şişmesi nedeniyle oluşan bir bozukluktur. Anevrizma beyi..

Arteryel Emboli
Belirtiler - İlgili sahada ağrı - Solgun ve serin deri. - Uyuşukluk. Arteryel emboli arteriosklerotik bölgeden kopan bir kan pıhtısının buradan ayrılarak arterleri tıkamasına denilir. Emboli küçük ve çok yönlü olabilir veya tek olarak ağır bir kitle şeklinde o..

Ekstremite (Kol ve Bacak Kangrenleri)
Herhangi bir dokuya az kan geldiğinde dokunun ihtiyacı olan oksijen ve beslenme maddeleri karşılanamaz. Eğer kan akışı nor-malleştirilmezse, doku ölür ve kangren denilen durum ortaya çıkar. Bacaklarda olan kan akışı aniden kesilebilir veya yavaşlayabilir. Her 2 durumda ayak solgun ve soğuktur. Ağrı..

Kalp ve Bacakların
Belirtiler - Özellikle baldır ve ayakta olmak üzere aktivite esnasında gelişen ve aktivite durdurulduktan sonra hafifleyen bacak ağrısı (Intermitent klodikasyon) - Dinlenme esnasında parmaklarda veya ayaklarda meydana gelen ağrı veya uyu şukluk. - Ayak ve parmakl..

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |