12 Temmuz 2020, Pazar
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Solunum Yolu Enfeksiyonları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Plörezi ve Plöral Efüzyonlar
Belirtiler - Nefes darlığı; - Göğüs ağrısı; - Kuru öksürük; - Ateş ve titreme Plörezi, plevranın iltihabıdır; plevra akciğerlerinizin her birini çevreleyen iki katlı zardır. Plevra efüzyonları plevra boşluğunda sıvı birikmeleridir. Plörezi ve plöral efüzyonlar tüberküloz, pnömoni (zatürre) pu..

Ampiyem
Belirtiler - Kuru ökrüsürük; - Ateş ve gece terlemeleri; - Kilo kaybı; - Nefes darlığı; - Derin nefes alındığı zaman göğüs ağrısı. Normal olarak plevra boşluğunda sadece ufak bir miktar kayganlığı sağlayıcı sıvı vardır. Akicerinizi çevreleyen plevra zarının iki tabakası arasındaki boş..

Akciğer Apsesi
Belirtiler - Yüksek ve düzensiz ateş; - Terleme ve titremeler; - Nefes darlığı; - İrin çıkaran öksürük; - Kendini kötü hissetmek ve iştah kaybı. Bir akciğer absesi, akciğerinizde cerahatle dolu bulunan bir boşluktur (kavite). Bu durum genellikle ağzınızda veya boğazınızda bulunan mikr..

Postüral Drenaj
Bronşektazİ, kistik fibroz ve bazı diğer akciğer sorunlarında, akciğerde fazla miktarda salgı (balgam) birikir. Özellikle kistik fibroz hastalığınız varsa, doktorunuz akciğerlerde biriken istenmeyen salgılan boşaltmak İçin postüral drenaj denilen yöntemi önerebilir. Bu yöntemde akciğerleri temizlem..

Bronşektazi
Belirtiler - Büyük miktarlarda ve genellikle gri yeşil renkli balgam çıkarttıran ısrarlı Öksürük; - İştah kaybı; - Kilo kaybı; - Anemi; - Tekrarlayan zatüriye atakları. Bronşiektazi bronş tüplerinin cidarlarının kronik ve anormal bir genişlemesidir. Aynı durum kronik bronşiti olan kiş..

Lejyoner Hastalığı
Belirtiler - Kırgınlık (keyifsizlik);; - Hafif bir baş ağrısı; - Ateş ve titremeli üşüme nöbetleri; - ifrazatla birlikte gelen öksürük; - Nefes daralması, göğüste ağrı. Lejyoner hastalığı ilk defa 1976 Temmuz unda Philadelphia da bir otelde Amerikan Lejyon Konvensiyonu için toplanan d..

Şık Sık Görülen Öksürüğün Tedavisi
İnsanların çoğu öksürüğü sık sık ortaya çıkan bir üşütmenin belirtisi olarak görülürler. Aslında öksürük bundan çok daha fazlasını akla getirir. öksürüğe Neden Olan Nedir? Öksürük koruyucu bir reflekstir. Solunum yollarını ifrazatlardan temizler. Öksürük böylesine bir işlevi etkin bir şek..

Tüberküloz
Belirtiler - İlk aşamada belirtiler yoktur ama yalnızca küçük bir ateş ve öksürük ile sınırlıdır; - Daha sonraları bitkinlik; - Kilo kaybı; - Ara sıra kanlı balgamla görülen öksürük; - Hafif ateş ve gece terlemeleri. Genellikle "TB" diye anılan tüberküloz, mycobacterium tuberculosis bakteri..

Pnömi (Akciğer İltihabı)
Belirtiler - Kanlı balgamla birlikte görülen öksürük; - Göğüste ağri; - Üşüme ve titreme; - Yüksek ateş. Pnömoni akciğerlerdeki dokuların iltihaplanmasını belirtir. Tek başına bir hastalık olmasına rağmen, hekiminizin "pnömoni" dediği şey elli değişik hastalıktan biri veya birkaçı olabilir. B..

Akut Bronşit
Belirtiler - Göğüste hassasiyet ve daralma hissi; - Öksürük; - Üşüme ve titreme; - Genel bir kırgınlık (keyifsizlik) ve hafif ateş Trakea (nefes borusu) ve bronşlar ciğerlere giden ana hava kanallarıdır. Bronşları kaplayan mukuslu zar iltihaplandığı zaman, olaya bronşit veya trakeo-b..

Kayıt Sayısı : 10 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |