26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Yeni Doğan Aşamasında Endişelenilen Özel Durumlar ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Şeker Hastası (Diyabetik) Annelerin Bebekleri
İnsulinin kullanılmaya başlanmasından önce çoğu şeker hastası kadın için gebelik sorundu. Oysa bugün, geliştirilmiş, annelik ve doğum öncesi bakım sayesinde birçok şeker hastası anne eskisinden daha rahat bebek dünyaya getirebilmektedir. Buna rağmen, eğer şeker hastası bir anne adayı iseniz, bebe..

Yeni Doğmuş Bebeklerde Pnömotoraks
Belirtiler - Artan aktivite; - Nefes alıp verme kısalığı; - Hızlı ve hırıltılı soluma; - Dudakların ve tırnak altlarının mavimsi bir renk alması (siyanoz) Acil Durum Belirtileri - Ciğerlerin aniden çökmesi. Her çocuk ciğerleri çökük olarak doğar. Ciğerlerin doğumdan sonra b..

Yeni Doğmuş Bebeklerde İlaç Eksikliği Belirtileri
Hamileliği esnasında sık sık uyuşturucu madde almış bir annenin yeni doğmuş bebeği doğumdan sonra uyuşturucu madde eksikliği semptomu denilen bir tepki içine girer. Bebekte bu semptoma neden olan uyuşturucular arasında şunlar sayılabilir: narkotikler (eroin, morfin, metadon), barbitüratlar (özellikl..

Doğuştan Lob Amfizemi
Belirtiler -İnatçı kısa soluk alıp verme; -Hırlama; -Dudakların ve tırnak altlarının mavimsi bir renk alması (siyanoz) Loblann doğuştan amfizem olması, ki ayrıca bebek lob amfizemi diye de bilinir, bebeğin ciğerlerine hava girmesi fakat çıkarken sorunla karşılaşması durumunda ortaya ç..

Anormal Bronş ve Akciğer Dokuları
Belirtiler -Hızlı soluma; -Hırlama, -Öksürme; -Güçlükle nefes alma; -Dudakların ve tırnakların mavimsi bir renk alması (siyanöz) Anormal bronş ve akciğer hastalığı (Bronchopulmonary dysplasia), yüksek konsantrasyonlu oksijen almış olan yada yeni doğumun hemen sonrasında mekanik solu..

Ani Bebek Ölümü
Ani bebek ölümü sendromu (SIDS: Sudden Infant Death Syndrome), sağlıklı görünen bir yeni doğmuş bebeğin açıklanamayan bir nedenden ötürü aniden ölmesidir. Tipik olarak, anne ve babası bir sabah bebeklerinin beşiğine gidip baktıklarında ölmüş olduğunu görürler. Bazen bebek hafif oranda soğuk almıştı..

Solunum Bozuklukları
Bebek doğduğu esnada ciğerlerini hızla hava ile doldururken aynı zamanda ciğerlerindeki sıvıyı da dışarı çıkartmak zorundadır. Yeni doğmuş bir bebek, yine aynı zamanda, ciğerlerindeki kanın hacmini de artırmak zorundadır. Yeni doğmuş bebek, bir dereceye kadar, genişledikçe her seferinde açılıp kapa..

Prematüre Bebekler
Prematüre (erken doğmuş) bir bebek, 35 haftalık normal doğum süresinden önce doğmuş bir bebek olarak tanımlanır. "Prematüre" sözü bebek bekleyen çoğu anne babayı çok üzer, gerçekten de yakın bir zamana kadar prematüre bebeklerin hayatça kalma şansı normal zamanında doğmuş bebeklere oranla çok düşükt..

Kayıt Sayısı : 8 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |